13 בפברואר 2019 פלי הנמר

באו לבקר במאורת הנמר: מייסדי Together

באחרונה באו לבקר במאורת הנמר: אלעד שמש, מנכ"ל Together, שוקי כהן שרת, יו"ר החברה, ולירן פלג, דירקטור בה.

אורחיי סיפרו לי ש-Together הינה פלטפורמת השקעות המונים מבוססות הון, שבאוגוסט האחרון קיבלה את רישיון רשות ניירות ערך לפעול כרכז הצעה. החברה בנתה מודל שמנגיש לציבור השקעות ומצמצם את הסיכון המגולם בתחום.

Together הוקמה על רקע ההבנה שעולם מימון ההמונים מבוסס ההון לחברות ולמיזמים הוא הערוץ הפיננסי הצומח ביותר בתחום מימון חברות. התחום זכה לתאוצה משמעותית בשנים האחרונות, בין היתר בזכות ההתפתחות הכלכלית והטכנולוגית, מצב מאקרו כלכלי מתמשך בעולם המערבי של ריביות נמוכות ושינויי חקיקה במדינות רבות, המאפשרים למשקיעים קטנים רבים להשקיע במיזמים בתחילת דרכם בתמורה למניות בחברות שקיבלו את כספם.

על מנת להעניק לציבור המשקיעים מידה רבה של ביטחון בהשקעתם, הוחלט ב-Together להקים צוות יועצים בכירים ומנטורים, ולכרות שיתופי פעולה אסטרטגיים עם גופים כמו פירמת הייעוץ הכלכלי דלויט, שתפקידם לייעץ לחלק מהמיזמים המגייסים באמצעות החברה. בחברה מדגישים כי פאנל היועצים לא יבצע בדיקות נאותות אלא יצביע על המיזמים בעלי הפוטנציאל, תוך מתן ליווי וייעוץ.

מי ומי מאחורי החברה?

בין הבכירים שגייסו אנשי Together לפאנל המייעץ: אלוף (מיל') עוזי מוסקוביץ', שכיהן כראש אגף התקשוב בצה"ל; רו"ח איריס שטרק, מבכירות רואות החשבון בישראל, שתשמש גם כדירקטורית עצמאית; פרופ' אהוד רענני, מנהל מערך ניתוחי הלב במרכז הרפואי שיבא בתל השומר; ודורון ליבשטיין, לשעבר סמנכ"ל בכיר במיקרוסופט אירופה. כמו כן, מלווים את החברה עו"ד ד"ר נמרוד קוזלובסקי ועו"ד אפרת צור, שותפים במשרד הרצוג פוקס נאמן.

Together הוקמה על ידי קבוצת יזמים בעלי רקע וניסיון רב בתחומי ההיי-טק, הפיננסים והשיווק: רו"ח כהן שרת, ממייסדי החברה וכאמור, יו"ר הדירקטוריון, מומחה בתחומי הפיננסים וההיי-טק ואף לקח חלק בגיבוש התקנות למימון ההמונים. בעבר ניהל כהן שרת את קבוצת החממות מעיין ונצ'רס, שעסקה בהשקעות בהיי-טק; שמש, המשמש גם כמנכ"ל החברה, הינו מומחה לאסטרטגיה ופיננסים בתחום ההשקעות, שליווה בשנים האחרונות שורה ארוכה של גיוסי הון למיזמים בארץ ובחו"ל; פלג, דירקטור וממייסדי Together, שמנהל את בסט טריידר, שעוסקת בשיווק שירותי מסחר בשוק ההון; וליאור אלקן, מנהל השקעות טכנולוגי בכיר, יוצא קרן הון-הסיכון גלילות קפיטל. כמנהל שיווק ופיתוח עסקי משמש אלון אוסטרוביצקי, שבתפקידו האחרון ניהל מערכי גיוסי הון בעולמות החדשנות והנדל"ן באירופה.

לדברי כהן שרת, "העבודה מול סטארט-אפים במסגרת ניהול קבוצת החממות הטכנולוגיות חשפה בפניי את הקושי האמיתי של החברות, ובכללן חברות מצוינות, לגייס כספים. זאת, למרות היותנו מדינה מובילה בהיי-טק העולמי, ועל אף רצונם של משקיעים רבים לקחת חלק בהצלחת ההיי-טק הישראלי ולהשקיע חלק מכספם בהשקעות אטרקטיביות כאן. עובדה זו הובילה אותי לחקור לעומק את עולם השקעות ההמונים מבוסס ההון, שבשנים האחרונות הציג הצלחה פנומנלית במדינות המערביות המובילות".

שמש הסביר כי החברה שקדה על "פיתוח פלטפורמה מקצועית שמנגישה לציבור השקעות אטרקטיביות שהיו עד היום חסומות בפניו. ההון שבידי הציבור הישראלי גדול יותר מההון של הקרנות. המודל שלנו פותח בפני הציבור אפשרויות ייחודיות להשקעה, ללא צורך בהון רב מאוד, ומנגד מאפשר לחברות פורצות דרך להגשים את חזונן".

חברה המעוניינת לגייס באמצעות Together, לאחר שעברה את וועדת ההשקעות של החברה, נבחנת גם על ידי חבר, אחד או יותר, בפאנל הבכירים שאנשיה הרכיבו. כיום מגייסים באמצעות הפלטפורמה מספר מיזמים, בהם UPnRIDE, שפיתח כיסא גלגלים שמסייע למשותקים ומוגבלי תנועה לנוע בעמידה בכל מקום, ו-CardiacSense – שעון יד חכם, מציל חיים, המספק ניטור רציף של מערכת הלב ולחץ הדם של המשתמש.

תגיות: , , , , ,

Comments (2)

  1. טוגדר

    תודה לפלי הנמר על אירוח המהנה, אין ספק שיש לך מאורה מיוחדת :)

  2. אוהב עמו

    לא מצליח להבין למה הסכם ההשקעה המוצע ע"י TOGETHER לישראלים המעוניינים להשקיע באמצעותם, מוצע רק באנגלית ומשתרע על קרוב לעשרים עמודים.. לא ציוני ולא ראוי… ובטח לא מקל על ישראלים להשקיע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *