4 בפברואר 2018 פלי הנמר

באו לבקר במאורת הנמר: אסף בר, לאה המאירי ואריאל עוז מאיטרניטי מקבוצת אמן

"כחברת פרויקטים המובילה בישראל, המומחים שלנו לקחו חלק בפרויקטי הדטה המרכזיים שבוצעו במהלך 2017", כך פתח אסף בר, מנכ"ל חברת איטרניטי, את פגישתנו שהתקיימה במאורת הנמר, ביחד עם לאה המאירי, המשנה למנכ"ל, ואריאל עוז, סמנכ"ל טכנולוגיות בחברה.

החברה, שנוסדה בשנת 2008, מציינת בימים אלה עשר שנים להיווסדה ושנתיים להצטרפותה לקבוצת אמן, שבה היא מהווה הזרוע המקצועית והביצועית בעולמות הנתונים (ביג דטה), הבינה העסקית (BI) והאינטגרציה.

לדברי המאירי, המשנה למנכ"ל, "המיזוג הוכיח את עצמו כאפקטיבי לשני הצדדים היות שאיטרניטי נהנית כעת מגב חזק של קבוצת הטכנולוגיה המובילה בישראל, ואמן מציעה באמצעותנו שירותים בתחומים הנוגעים לליבת הפעילות העסקית של ארגונים בעידן החדש. כחברה שנתפשה כל השנים כ-משפחתית", אמרה המאירי, "הועלו באיטרניטי חששות כיצד המיזוג עם חברת ענק יתנהל, בעיקר בהיבט החברתי והפנים-ארגוני. לשמחתנו הרבה בכירי הקבוצה, ובעיקר המנכ"ל, בן פסטרנק, קיבלו אותנו בזרועות פתוחות והליך ההתאקלמות היה קל ומהיר".

בשיחתנו עדכנו אותי השלושה כי איטרניטי עוברת בימים אלה מהלך מיתוגי חדש, שישקף באופן מיטבי את פעילותה בשוק כאשר הסלוגן המזוהה איתה מאז היווסדה "Take IT Higher" יוחלף ל-"All Around Data".

"בשנה האחרונה חלה צמיחה של 30% בפעילות החברה בתחומי הביג דטה, שבה הענקנו ללקוחות מעטפת של פתרונות מקצה לקצה, וזו אחת הסיבות שאנו מבצעים התאמה במעטפת המיתוג שלנו", אמר בר, מנכ"ל החברה, והוסיף ש"כוח האדם שלנו התרחב בכ-100 עובדים-מומחים חדשים, ששולבו בפרויקטים השונים, ונהנו מהפסיליטיס ותנאי ההעסקה המעולים של קבוצת אמן".

שותפות אסטרטגית מורחבת עם סאפ

אחד התחומים שבהם איטרניטי הרחיבה את פעילותה הוא תחום האנליטיקה, כאשר במסגרת זו חתמה החברה על שותפות אסטרטגית מורחבת עם סאפ (SAP) ישראל, בה ימשיכו שתי החברות לקדם פרויקטים עתידיים בעולם ה'נתונים'.

לדברי עוז, סמנכ"ל טכנולוגיות באיטרניטי, העובדה שהטכנולוגיות המובילות של סאפ היום בתחום תואמות לעולמות התוכן שבהם איטרניטי מובילה את השוק, הופכת שותפות זו לטבעית. "תחומי התמחות אלה כוללים את עולמות האנליטיקה, ה-Big Data, Predictive analysis ו-Self Service BI, הנמכרות כיום כחלק מחבילת ה-Business Objects ובסיס הנתונים SAP HANA ב-Cloud ו-on premise", הרחיב עוז.

שיתוף פעולה אסטרטגי נוסף בו מתגאה איטרניטי הוא עם חברת אוקטופאי, שפיתחה מערכת הממפה באופן אוטומטי את כל המידע הקיים במערכות ה-BI בארגונים ובכל השכבות, מרכזת אותם לפלטפורמה אחת ומאפשרת חיפוש של כל פרטי Metadata באמצעות מנוע חיפוש חכם ומהיר. לדברי בר, המערכת הוטמעה בכל חברות הביטוח הגדולות (ביטוח ישיר, מנורה, הראל ועוד) וכן ברשתות קמעונאות ותחבורה, כדוגמת שופרסל ואגד. לדבריו, כעת מומחי ה-BI בארגון יכולים למצוא בתוך ים הנתונים את מה שהם צריכים תוך שניות בודדות, במקום שעות רבות ואף ימים, ובכך לשפר משמעותית את זמן התגובה ואיכות הטיפול.

פרויקט מרכזי נוסף מעולם הביג דטה התקיים עם חברת iBasis, חלוצה בתחום התקשורת בזמן אמת באמצעות IP מקבוצת KPN, הנחשבת למובילה בתחום תעבורת קול ומספקת שרותים עבור מפעילי סלולר בכל העולם, בדגש על טכנולוגיות חדשניות ופורצות דרך, כולל HD, שירותי SMS לחברות ושירותי נדידה LTE ו-VoLTE. במסגרת הפרויקט הקימה איטרניטי מערך של ארבעה דטה סנטרים בעולם, מקצה לקצה, החל משלבי היזום והגדרת הסיפור העסקי ועד לבחירת הכלים המתאימים, תכנון והקמת התשתית, אפיון הפתרון, פיתוח ובדיקות ועוד. הפרויקט מייצר ROI על-ידי פתרון תקלות בזמן אמת ואיסוף לידים ב-Realtime, בעזרת ניתוח תעבורת רשת ולוגים והעשרת המידע המתקבל מאנטנות סלולריות במטרה לאפיין ירידה באיכות האות ואו חוסר תקשורת לחלוטין, כל זאת באמצעות טכנולוגיות BIG DATA. לדברי בר, "מדובר בצוות איכותי שהוביל את iBasis לעולמות הביג דטה, תוך מחשבה יחד עם הלקוח על קידום ערך עסקי ומינוף החברה. בעולמות הביג דטה הוכח שוב שהטכנולוגיה חשובה אבל הסיפור העסקי יותר".

לדברי בר, המאירי ועוז גם בעולם מחסני הנתונים השיגה איטרניטי במהלך השנה האחרונה הצלחות רבות. החברה הקימה פרויקטי מחשוב מיוחדים לניהול נתונים המיועדים לתמיכה בתהליכי קבלת החלטות עבור ארגונים מהבולטים בשוק ובהם אגד, וורוניקס וסאנדיקס. לדבריהם, בזכות פרויקטים אלה הארגונים נהנים כעת מסביבה המבוססת על מגוון טכנולוגיות מחשוב מודרניות, המסוגלות לנהל נפחי נתונים גדולים ולהעמיד את הנתונים לרשות קהל מגוון של מקבלי החלטות.

איטרניטי אף נחלה הישגים באחד התחומים החמים בתחום ה-IoT, כאשר אחד הפרויקטים המרכזיים בוצע בוונוס קונספט, מהחברות המובילות בתחום האסתטיקה הרפואית. לדברי המאירי, עולם האסתטיקה הרפואית מגלגל בשנים האחרונות עשרות מיליארדי דולרים, כאשר התעשייה הרפואית וגם רפואת האסתטיקה הפרטית משקיעות משאבים כספיים עצומים במטרה להתייעל ולהשתפר, הן מבחינת הפקת ערכים מוספים מהדטה של הפציינטים והן מבחינה השקעה במכשור רפואי חדש. היות שוונוס קונספט נחשבת למובילה בתחום זה, וצוברת מכורח הנסיבות המון דטה, הקימה איטרניטי בעבורה מערך דטה שלם המתנהל ב"ענן" ומאפשר לחברה להפיק כעת ערכים משמעותיים בהיבט העסקי, השירותי, השיווקי והתדמיתי.

בסיום הפגישה במאורה עדכנו אותי השלושה כי אחד היעדים האסטרטגיים לשנת 2018 הוא הרחבת הפעילות לשווקים חדשים באירופה וארה"ב, ושכבר עתה מתקיימים הליכים עם גופים שונים מעבר לים.

תגיות: , , , , , , , , ,

Comment (1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *