27 בנובמבר 2018 ''פלי הנמר''

באו לבקר במאורת הנמר: בכירים ב-Vantiq וב-Software Route

באחרונה באה לבקר במאורת הנמר משלחת מכובדת של בכירים ב-Vantiq הבינלאומית ובנציגתה בישראל, Software Route. המשלחת כללה את אורון שטרן, מנכ"ל Software Route; מיגל ניוק, ה-CRO של Vantiq; מרטי ספרינזן, מנכ"ל החברה; ויובל צוק, מנהל המכירות של Software Route.

הם באו על מנת לשוחח אתי על החברות ועל המוצר החדש שהושק. מדובר בפלטפורמה שמאפשר לפתח אפליקציות בזמן אמת. הפלטפורמה מונעת על ידי אירועים (Event Driven), מאפשרת שיתופיות, Mission Critical ויכולות לפעול בכל מקום – מהענן ועד לנקודת הקצה.

ספרינזן אמר כי "ישראל נבחרה על ידינו להיות בשורה הראשונה של המדינות שבהן הכרזנו על המוצר, כולל התמיכה בעברית, מאחר שלתפיסתי זהו שוק מוביל בנושאי חדשנות היודע לאמץ טכנולוגיות חדשות באופן יצירתי. במקביל למינוי Software Route כמפיץ ראשי, יש בכוונתנו למנות שותפים עסקיים שיתמכו ביישום ובבניית יישומים באמצעות הפלטפורמה שלנו, ויציעו פתרונות מודרניים ותחרותיים מול מה שהיה מוכר עד כה".

"שיתוף פעולה אמיתי בין אדם למכונה"

Vantiq הוקמה ב-2014, לאחר שמקימיה ראו צורך בשוק במערכות לפיתוח ולתפעול אפליקציות לניהול אירועים וארגונים בזמן אמת או קרוב לזמן אמת. "המורכבות הגדלה והולכת של הקמת מערכות ובמיוחד תחזוקתן בהמשך גרמה לנו להבין שאנחנו חייבים לפתח רמות הפשטה גבוהות מאלה שקיימות בשפות התכנות הקיימות", אמרו לי בני שיחי. הם הוסיפו כי "האינטרנט של הדברים ושינויים חברתיים יצרו ביקוש לפלטפורמה כדי להקל על איסוף נתונים וביצוע מודעות מצבית, וכל זאת תוך שיתוף מתמיד בין בני אדם, מכשירים ומכונות".

פלטפורמת Vantiq היא מבוזרת ושיתופית. "שיתופיות אמיתית היא בעיה קשה לפתרון", הם אמרו. "רוב ממשקי המשתמש מתוסרטים למצבים שבהם הלקוח יודע בדיוק מה הולך לקרות בכל שלב ושלב של התהליך. בשיתופיות אמיתית, הלקוח לא יודע מה הולך לקרות, כי שני הצדדים יעשו דברים שלא מצפים להם. המערכות חייבות להתאים את המשתמש ולהגיב לו במשהו רלוונטי למצב שבו הוא נמצא, ולא לתסריט". "ב-Vantiq", ציינו, "בנינו כלי ברמה גבוהה לתיאור האלמנטים של שיתוף פעולה בצורה תמציתית מאוד. כלי זה נותן פתרון מלא לכל הבעיות הנ"ל".

"המערכות החדשות הן מורכבות מאוד. לבני אדם יש אינטואיציה, ניסיון ויצירתיות כדי להבין פתרונות שהמערכות של היום רחוקות מלהבין", הוסיפו. "הרעיון של שיתוף פעולה אמיתי בין אדם למכונה בזמן אמת הוא הסיבה המרכזית מדוע נבחרנו כפתרון חדשני ביותר. ביישומים שנבנו עם Vantiq, בין אם הם להקצאת טכנאים, למציאת מוניות כמו באובר או לניטור גניבות בשרשרת האספקה בזמן אמת, בני האדם נוקטים בפעולה, מודעים ומאשרים פעילויות שונות של המכונה. אנחנו מאמינים שאנחנו ייחודיים ואין אף אחד אחר שמציע פתרון דומה".

האורחים ציינו כי "האתגר שלנו הוא להקל על המפתחים ליצור יישומים כאלה. בסופו של דבר, אפליקציות מונחות אירועים הן קשות לכתיבה. הדבר נשמע טוב בתיאוריה עד שמנסים ליישם אותו. בנינו את Vantiq כדי לאפשר ולפתור את הרוב המכריע של המורכבות הזו, כך שהרבה יותר קל ומהיר לבנות אתה אפילו יישומים עשירים מאוד ומונחי אירועים. בנוסף, שמרנו על רמות ביצוע גבוהות, קוד ריצה יעיל, רציפות שירות וביצועים בסטנדרטים הגבוהים ביותר, וכן אפשרנו ניוד יישומים מהרצה לענן ובחזרה, כולל יכולת שימוש בענן פרטי".

תגיות: , , , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *