21 בפברואר 2018 פלי הנמר

באו לבקר במאורת הנמר: חנן כרמלי, ניר גרצמן ונועה שומן, theDOCK

באחרונה הגיעו אליי לבקר במאורת הנמר חנן כרמלי, ניר גרצמן ונועה שומן מ-theDOCK – מרכז חדשנות ואקסלרטור הראשון מסוגו בארץ לתחום טכנולוגיות נמל וספנות.

theDOCK הוקמה על ידי כרמלי וגרצמן – יוצאי חיל הים ובעלי ניסיון בעולמות ההיי-טק הישראלי, ושמה לה למטרה לרתום את הידע והניסיון הקיימים בארץ ולמנף את ישראל – אומת הסטארט-אפ – גם בתחום טכנולוגיות הנמל והספנות. לשאלתי למה דווקא בישראל ענה כרמלי: "ישראל התברכה בהובלה טכנולוגית בתחומים רבים, כאשר דוגמה מרשימה לצורך זה היא תחום טכנולוגיות עולם הרכב, שעד לפני כחמש שנים כמעט שלא בא לידי ביטוי בארץ ואילו כיום, ישראל היא מובילת חדשנות עולמית בתחום. פוטנציאל זה ללא ספק קיים גם בתחום הספנות והנמלים".

למה החלטתם להקים את theDOCK?
כרמלי: "לפני כשנה זיהינו, גרצמן ואני, מספר גורמים ואינדיקציות המצביעים על שינוי ממשי, מונע על ידי טכנולוגיה, ותנופת חדשנות בתחום הספנות: פיתוח האנייה האוטונומית, מודעות גוברת לאיומי סייבר, שילוב טכנולוגיות בלוקצ'יין לתמיכה בשרשרת הערך של ההובלה הימית, מינויים של מנהלי דיגיטל ומנהלי חדשנות בחברות נמל וספנות, אירועי האקתון ייעודיים לתחום ועוד. זו הייתה הזדמנות נפלאה לשלב את תשוקתנו לים עם ניסיוננו העשיר בתחום ההיי-טק, ולשלבם בניסיון למצוא פתרונות לאתגרי עולם הספנות והנמלים העתידי".

theDOCK מהווה פלטפורמה המפגישה שלושה סוגי בעלי עניין: גורמי נמל וספנות, יזמים יצירתיים ומשקיעים. השותפים העסקיים של theDOCK נהנים מחשיפה לטכנולוגיות החדשות ביותר, בעוד הסטארט-אפים נהנים מהאצת המוכנות שלהם לשוק, וחברות בוגרות יותר יכולות להסב טכנולוגיות מוכחות ליישומים בתחום הספנות.

האם חברות ספנות החלו כבר לחפש חדשנות בישראל?
גרצמן: "שיתופי פעולה עם חברות תעשיות בארץ לא כלל עד כה את ענקי הספנות והנמל העולמיים. על אף שיש כיום נוכחות מוטת מו"פ של כ-350 תאגידים בינלאומיים בארץ, ועשרות חברות נוספות משתפות פעולה עם סטארט-אפים – מקומן של ענקי הספנות נפקד עד כה. כל זאת עומד להשתנות. באחרונה העלינו את ישראל על מפת החדשנות לתחום הספנות והנמלים, והחלה תנועה של נציגי חדשנות של חברות ענק מהתחום לישראל. כל זאת בעקבות פעילויות שקיימנו בחודשים האחרונים על מנת לקדם המודעות לתחום".

שומן הצטרפה ל-theDOCK לפני כשלושה חודשים, בתפקיד מנהלת השיווק והקהילה. היא בעלת ניסיון רב בניהול קשרי משקיעים, בשיווק ובתקשורת. משימתה הראשונה הייתה להקים מערכת CRM לניהול הקהילה של theDOCK, שהלכה וצמחה בקצב אדיר בחודשים האחרונים עקב הפעילות הרבה.

"כשהתחלתי את דרכי ב-theDOCK לפני כמה חודשים היה ידוע לנו על אקסלרטור אחד כמונו בעולם, שפועל ברוטרדם", אמרה שומן. "מאז צצו אקסלרטורים נוספים לתחום הספנות – אחד בלונדון והשני בניו-יורק, מה שמוכיח לנו שאנחנו במקום הנכון ובזמן הנכון".

אנשי theDOCK גייסו קרן (Micro Fund) להשקעות Seed בסטארט-אפים ויצאו לפני כשבועיים בקול קורא לחברות הזנק להגיש את מועמדותן להצטרפות לאקסלרטור הראשון מסוגו בארץ לתחום הספנות והנמלים. התוכנית תיפתח בתחילת אפריל בחיפה, ממש ליד שער הנמל. היא מציעה השקעה ראשונית של עד 100 אלף דולר, מתחם עבודה והחשוב מכל – ליווי צמוד על ידי חברות בינלאומיות מתחום הספנות והנמלים, כגון מארסק ולוידס רג'יסטר, שלאורך כל הדרך אנשיהן ישתפו את הסטארט-אפים באתגרים שלהן, יסייעו בהתוויית המוצר, ישמשו כמעבדה וסימולציה, ולעתים אף יהוו לקוח ראשון לסטארט-אפ הבשל.

אירוע ההשקה החגיגי של theDOCK ייערך ב-26 באפריל 2018 בחיפה. לאירוע זה יגיעו בכירים מתעשיית הספנות בארץ ובעולם, סטארט-אפים בתחום ומשקיעים.

תגיות: , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *