27 באוקטובר 2019

באו לבקר במאורת הנמר: משה דבי ורונן בודוני, קבוצת דבי

התארחו במאורת הנמר - משמאל: משה דבי, בעלים ויו
התארחו במאורת הנמר - משמאל: משה דבי, בעלים ויו"ר, ורונן בודוני, מנהל התחום הטכנולוגי, קבוצת דבי. צילום: פלי הנמר

בחול המועד סוכות אירחתי במאורת הנמר את משה דבי, בעלים ויו"ר של קבוצת דבי, ואת רונן בודוני, שמוביל את התחום הטכנולוגי בקבוצה.

דבי החל את דרכו בעולם התקשורת בתחום הציבורי, כשהיה דוברם של שני שרי חוץ ואוצר ומשרדי ממשלה נוספים . את חברת יחסי הציבור "דבי תקשורת" הוא הקים בשנת 2004 וכעבור שמונה שנים, ב-2012 חבר לפרסומאי רון שלי, ויחד הם הקימו את דבי & רון – חברה המתמחה בתוכן ושיווק דיגיטלי. הקבוצה, שמשמשת כנציגה הרשמית של אדלמן בישראל, מנוהלת על ידי איה אחימאיר ומונה כ-50 עובדים. "יחסי ציבור שנשארים רק בפלטפורמות התקשורתיות המוכרות מונעות מהלקוח הזדמנות להעביר את המסרים שלו לקהלי היעד הרלוונטיים", מסביר דבי. "בניגוד לשנים עברו, היום אנחנו צורכים תוכן בכל מקום, בכל זמן ובעשרות ערוצים. האמונה שניתן להסתפק בידיעה בעיתון או באתר כדי להעביר מסר – ולעתים מדובר במסר מורכב – כבר אינה מתאימה לעידן הנוכחי. חברות וארגונים צריכים להגיע לקהלי המטרה השונים שלהם בפלטפורמות המגוונות שם הם נמצאים – בטלוויזיה, בעיתון, ברשתות החברתיות, במובייל, בווידאו, בפרסום, במפגשים פנים אל פנים ועוד".

"בשנת 2015, נבחרנו על ידי אדלמן, חברת הייעוץ האסטרטגי ויחסי הציבור הגדולה בעולם, לשמש כנציגה שלהם בישראל", המשיך דבי. "מאז היחסים אפילו התהדקו, ואנחנו שמחים לשתף פעולה עם המשרדים השונים של אדלמן סביב העולם, לסייע ללקוחות במדינות שונות להעביר את המסרים שלהם לקהל הישראלי ולסייע לחברות וארגונים מישראל לפנות לקהלים בארצות הברית, באירופה ובאסיה".

לקבוצת דבי, על שתי החברות שבה, יש כיום כ-80 לקוחות, מתוכם כמה שחקנים בינלאומיים משמעותיים מאוד מתחום הטכנולוגיה. קבוצת דבי מלווה כיום את מערך התקשורת של יבמ בישראל, את פייפאל, פאלו אלטו נטוורקס, קספרסקי, ו-HP, וכן את רשות החדשנות וקבוצת אמן. כמו כן מלווה הקבוצה תקשורתית את ענקית הקמעונאות הבינלאומית יוניליוור, את קרדיט סוויס ובנק יהב, את קבוצת בז"ן, שיכון ובינוי וחברת הפניקס. הקבוצה מטפלת גם ביחסי הציבור של רשת ישרוטל, מי עדן, עמידר והרשות לפיתוח ירושלים. בזירה הבינלאומית, קבוצת דבי מלווה תקשורתית מזה שנים רבות את קבוצת סבן של איש העסקים והפילנתרופ חיים סבן, את AGT International של איש העסקים מתי כוכבי, יוצר "הסטורי של אווה", את מצעד החיים הבינלאומי, קרן פרס בראשית וארגון ידידי צה"ל (FIDF). השנה טיפלה הקבוצה גם במערך התקשורת של האירוויזיון  ואשתקד – בחגיגות ה-70 למדינת ישראל, קמפיין שעליו זכתה הקבוצה בפרס האריה השואג של איגוד יחסי הציבור בישראל.

"תקשורת טובה – גם בין בני אדם, ובמיוחד בין חברות ללקוחות – צריכה להתבסס על אמון – ואמון הוא משאב בחסר", הסביר דבי את חזון הקבוצה. "לאדלמן יש סקר שנתי שבוחן את מידת האמון שהציבור רוכש לשחקנים השונים, והסקר של השנה מצא, שבעוד שאמון הציבור במוסדות המסורתיים כמו פוליטיקאים, כלי התקשורת ואפילו עמותות ממשיך לרדת, האמון בתאגידים דווקא מתחזק. אנשים איבדו אמון גם בפלטפורמות החברתיות, ושמים כיום את מבטחם דווקא במערכות יחסים שבשליטתם, בעיקר ביחסים עם המעסיק שלהם והחברות המוכרות להם. מה שאני למד מזה הוא, שעסקים שרוצים לשמר את אמון הציבור צריכים קודם כל לשמר את אמון העובדים והשותפים שלהם, לפעול בשקיפות ומתוך כוונה אמיתית לעשות טוב – ולא רק לדאוג לשורת הרווח. חברות וארגונים שישכילו לייצר התאמה בין המטרות העסקיות שלהם למטרות חברתיות לטובת הכלל יזכו לאמון הציבור לטווח הארוך וגם ירוויחו מבחינה עסקית. זה נשמע קל, אך זה אינו פשוט לביצוע, וחלק משמעותי מהמשימה הזאת מוטל על אנשי התקשורת בארגונים – והיועצים שמלווים אותם. אנחנו מוצפים במידע מכל עבר, והתפקיד של אותם אנשי תקשורת הוא לספר לציבור את הסיפור באופן הברור, המשכנע והמרתק ביותר, כדי לייצר אימפקט ממוקד ועמוק".

"ענף ההיי-טק הוא מנוע עוצמתי של המשק – וגם של שוק התקשורת", הסביר בודוני, שמוביל את תחום הטכנולוגיה בקבוצה. "חברות רב לאומיות מהוות את הנתח המרכזי של הענף, וחברות סטארט-אפ מקומיות, שרוצות לפרוץ את גבולות האקוסיסטם המקומי, עומדות כיום בחזית הטכנולוגיה העולמית. כולן רוצות להתבלט בזירה צפופה ורועשת – כדי למכור מוצרים או שירותים, או כדי למשוך כוח אדם איכותי. האתגר הוא לבנות סיפור יצירתי, ברור ורלוונטי מתוך המונחים הטכנולוגיים. זו משימה לעתים מורכבת, ואנחנו שמחים לעמוד בה בהצלחה".

תגיות: , , , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *