23 במרץ 2016 פלי הנמר

בא לבקר במאורת הנמר: אסף שולמן, סמנכ"ל השיווק של צ'קמרקס

אסף שולמן, סמנכ"ל השיווק של צ'קמרקס (Checmarx), הגיע באחרונה לביקור במאורת הנמר.

שיחתנו עסקה בין היתר בכך שישראל היא מעצמת סייבר (על זה אין חולק), ושמי שחי ונושם את תעשיית ההיי-טק הישראלית לא יכול להתעלם מהעוצמה של חברות הסייבר המקומיות ומהצמיחה שלהן בארץ ובעולם.

צ'קמרקס היא אחת החברות המסקרנות בתחום הסייבר. שולמן סיפר לי שהחברה מחוללת מהפיכה בתפיסת הסייבר בעולם ומביאה תפישה חדשה של איך מספקים הגנה אקטיבית עוד לפני שהארגון משלם על זה מחיר כבד.

מה מייחד את החברה?
"רוב חברות הסייבר נכנסות לפעולה לאחר שכבר אירע אירוע פריצה או כשנעשים ניסיונות לפרוץ למערכת. אנחנו הפכנו את המשוואה. פיתחנו מערכת מתקדמת המנתחת קוד תוכנה בזמן כתיבתו ומזהה בזמן אמת חורים באבטחה, שבהמשך יכולים להוביל לפרצת סייבר. למעשה, המערכת של צ'קמרקס רצה בזמן כתיבת הקוד ומדווחת על פרצות אבטחה עתידיות. דרך זה, היא חוסכת הון וזמן רב לחברות רבות, מאחר שהיא מאפשרת לשנות בזמן אמת ולתקן את הכשלים – לפני שאותה תוכנה נכנסה לפעולה".

על רקע השינוי שצ'קמרקס מביאה לשוק, התוצאות לא איחרו להגיע: שולמן אמר שצ'קמרקס מכפילה את היקף פעילותה העסקית משנה לשנה כבר שש שנים, וכך גם את קצב גיוס העובדים. בשלוש השנים האחרונות הייתה צ'קמרקס חברת הסייבר הצומחת ביותר בישראל על פי מדד ה-Fast50 של פירמת ראיית החשבון דלויט (Deloitte) – מדד החברות הצומחות ביותר במשק.

בין לקוחות החברה בעולם נמנות קרוב ל-1,000 חברות, מתוכן רבות מרשימת ה-Fortune 500. ניתן למצוא ביניהם בנקים רבים, 5 מ-10 חברות התוכנה הגדולות בעולם, צבא ארצות הברית וחברות כמו Salesforce, סאפ (SAP) וקוקה קולה (Coca Cola).

לפני כשמונה חודשים, ביוני האחרון, גייסה החברה 84 מיליון דולר מקרן ההון-סיכון והפרייבט אקוויטי Insight Venture Partners, שהשקיעה בחברות כמו BMC ,WIX, טוויטר (Twitter), עליבאבא (Alibaba) ועוד רבות וטובות. בסך הכול גייסה צ'קמרקס קרוב ל-100 מיליון דולר.

"הגידול בחברה משמעותי", הדגיש שולמן. הוא ציין כי כשהגיע לחברה, לפני ארבע שנים וחצי, החברה מנתה 15 עובדים, בעוד שכיום היא מונה מעל ל-200 עובדים והיא ממשיכה לגייס כל הזמן. "על מנת לעמוד בדרישה הגוברת למוצרי החברה ולהגשים את החזון שלנו להפוך את תחום אבטחת התוכנה לחלק בלתי נפרד מתהליך פיתוח התוכנה, אנחנו מחפשים לצרף לצ'קמרקס הון אנושי, איכותי ומקצועי לעבודה מאתגרת ומעניינת. אנחנו מתכוונים לגייס כ-50 איש עד סוף השנה", הוסיף.

יש לציין שצ'קמרקס הוקמה על ידי מתי סימן ב-2006. מעט אחרי ההקמה הצטרף אליה עמנואל בן זקן, שעבד בשורה של חברות מצליחות בעמק הסיליקון, עשה עלייה לישראל ומונה למנכ"ל החברה. מאז ועד היום, השניים עובדים בשיתוף פעולה, כאשר בן זקן אחראי על הצד העסקי וסימן – על זה הטכנולוגי.

"אנחנו פועלים בשוק הגדל בקצב של כ-30% בשנה ומולנו ניצבות חברות ענק שגם הן רואות בשוק זה פוטנציאל אדיר, ולכן עלינו להיות הכי טובים, הכי מהירים והכי איכותיים", ציין שולמן.

הוא אמר ש-"חלק משמעותי מפרצות הסייבר כיום נגרמות על רקע כשלים בכתיבת הקוד. לרוב זה בשוגג, שכן רוב מהנדסי התוכנה כיום אינם מודעים לאופן כתיבת קוד בצורה מאובטחת, ולעתים זה נעשה בזדון, עת כותב הקוד מותיר דלת סתרים, בה יוכל להיכנס ולבצע שינויים במערכת במועד מאוחר יותר. עובדה זו הופכת את המערכת שלנו לחובה עבור חברות רבות שמבינות כי המחיר העתידי של פריצה, הוא יקר אלפי מונים מהטמעת מערכת אקטיבית כמו שלנו".

איפה נפגוש אתכם בעוד חמש שנים?
"נראה שהעולם מתחיל להפנים שנושא האבטחה צריך להיות חלק בלתי נפרד מתהליך פיתוח התוכנה, ושההשלכות של באג אבטחת מידע בתוכנה גדולות לפחות כמו של באג פונקציונאלי בתוכנה. מאחר שצ'קמרקס הופכת את נושא אבטחת התוכנה לחלק אינטגרלי ממחזור החיים של פיתוח התוכנה והיא מועדפת על ידי מפתחים רבים, אני מעריך שהיא בדרכה להיות החברה המובילה בעולם בתחומה".

תגיות: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *