27 בנובמבר 2019

בא לבקר במאורת הנמר: סתיו שחם, סגמנט טכנולוגיות

סתיו שחם, מנכ
סתיו שחם, מנכ"ל ומייסד חברת סגמנט טכנולוגיות מידע. צילום: פלי הנמר

באחרונה הגיע לבקר במאורת הנמר סתיו שחם, מנכ"ל ומייסד חברת סגמנט טכנולוגיות מידע שחשף בביקורו חברה מובילה בשוק. 

כזכור, שחם, שהוא יזם היי-טק, שהיה גם הבעלים של הפועל כפר סבא, והוא איש עסקים מצליח ופורץ דרך, אשר כיכב בעונה האחרונה של התכנית "הכרישים" בערוץ קשת 12.

סתיו שחם, מנכ"ל ומייסד חברת סגמנט טכנולוגיות מידע. צילום: פלי הנמר

סתיו שחם, מנכ"ל ומייסד חברת סגמנט טכנולוגיות מידע. צילום: פלי הנמר

את החברה ייסד שחם בשנת 2000 עם אחיו, חן, שניהם קצינים בכירים, יוצאי היחידה היוקרתית 8200 בצה"ל. החברה עוסקת בתחום פתרונות טכנולוגיים לניהול שרשרת אספקה, תהליכים פיננסים ותהליכי ייצור במפעלים יצרניים. כמו כן, בבעלותם חברות-בת ומשרדים באירופה.

בימים אלו החברה מעבירה את מרכז פעילותה לקומפלקס במתחם ההיי-טק "עתיר ידע" בכפר סבא, בעסקה המוערכת בכ-20 מיליון שקלים.

מה שהחל לפני כ-19 שנה, כרעיון לפתח קהילה עסקית למסחר אלקטרוני, צמח והפך עם השנים לחברה ענפה עם עשרות עובדים (כיום מועסקים בחברה למעלה מ-80 עובדים), המעניקים שירות לעשרות אלפי לקוחות ומפתחים עשרות רבות של קהילות עסקיות, בפעילות חובקת עולם, עם למעלה מעשרות אלפי משתמשים פעילים המבצעים מיליוני טרנזאקציות יומיות.  

פורטלי הספקים של סגמנט הם מהוותיקים בשוק הישראלי, המשרתים כיום אלפי משתמשים ברמה יומית. הפורטלים מלווים מערכות ליבה קריטיות של ארגונים מהגדולים במשק הישראלי, דוגמת משרד הביטחון, מכבי שירותי בריאות, בנק מזרחי טפחות, אלביט מערכות, נמלי ישראל, פמי פרימיום, קרסו מוטורס, הולמס פלייס, איקאה, וארגונים בינלאומיים רבים נוספים. המערכת הינה פרי פיתוחה של חברת סגמנט באופן מלא, ובנויה בצורה המאפשרת התאמת הפתרון לצרכים האישיים והמשתנים של כל לקוח.

"לפני שפיתחנו את המוצר", מספר שחם, "ראינו חברות שמשקיעות עבודה רבה בבקרה, בקליטת חשבוניות המוגשות במסמכי נייר, ובהקלדתן, ומוצאות קושי בביצוע התאמה בין הזמנות הרכש לחשבוניות הידניות, בין השאר בשל שגיאות וטעויות הקלדה. גילינו גם שחלק מהחשבוניות שמתקבלות באופן דיגיטלי לא מתקבלות באופן תקין ועל פי הגדרות החוק. בנוסף, היו מקרים בהם חסר מידע בזמן אמת על שלבים בתהליך הטיפול בהזמנות, אספקות, חשבוניות ומועדי התשלום הצפויים. מצב זה אפיין גם חברות חדשניות ומצליחות, שעדיין התנהלו באופן מיושן ומסורבל בתחום זה. התוצאה הייתה כספים שלא מועברים בזמן שנקבע מראש, קניינים ועובדים שמשקיעים זמן רב בשירות לספקים, אנשי מכירות שעסוקים בהתנהלות מול ספקים ועוד, באופן שפגע מהותית בהצלחת החברות". 

"לכן", הוא סיפר, "חיפשנו פתרון יעיל. כשפיתחנו את המערכת, המטרה שלנו הייתה לאפשר לארגון לנהל מול הספקים קשר ישיר ומתמיד, ללא מגע יד אדם, באמצעות מערכת אמינה, שמאפשרת בין היתר לספקים לצפות בזמן אמת במידע אודות הזמנות הרכש שנשלחו אליהם, לאשר אספקת שירותים וטובין, להעביר חשבוניות ממוחשבות ולבצע חיתום דיגיטלי של החשבוניות באופן מאובטח, להעביר בין הצדדים מסרים ולעקוב אחר הסטטוסים השונים.

פיתחנו מערכת ייחודית וחדשנית שמייעלת את עבודת יחידת הרכש המרכזית ויחידת הכספים בתהליך קליטת חשבוניות, מבצעת בקרה אל מול הזמנות הרכש ובקרת חשבוניות, מבטיחה שקיפות מלאה לכל התהליכים והמסמכים ומקטינה את הסיכונים התפעוליים על ידי מזעור וייתור תהליכים רבים שבוצעו עד אז באופן ידני. בהטמעת המערכת החברה חוסכת כוח אדם, ציוד, זמן עבודה, עלויות הדפסה, הוצאות דיוור מיותרות ועוד".

"זו המהפכה התעשייתית הרביעית!", אמר שחם. "המעבר לתהליכים ממוחשבים, שלא דורשים מגע יד אדם, נחוץ היום בשוק. כארגונים גדולים אנחנו מחויבים להתאים את עצמנו לעולם המשתנה. חברה שלא תשכיל לעשות את השינוי – תשאר מאחור, והדבר ישפיע על הרווחיות שלה".

כל המידע והנתונים של השוק נמצאים אצלכם, מדובר בהמון דטה
"אנחנו עומדים בתקנות אבטחת מידע מחמירות בנושא. החברה אושרה כעומדת באמות מידה נדרשות על מנת להיות ספק מערכות ליבה מסווגות של מערכת הביטחון ואף אושרה כעומדת בתקנות האבטחה הרגולטיביות של בנק ישראל".

איזה עוד שירותים אתם נותנים?
"אנחנו מעניקים שירותי ניהול פרויקטים ומיקור חוץ למגוון חברות. בימים אלה אנחנו מפתחים מערכת לניהול רצפת הייצור במפעלים יצרניים, המאפשרת לנהל בזמן אמת את הפעולות המתבצעות בייצור, כולל מכונות ועובדים. למערכת יכולת איסוף נתונים מרצפת הייצור, תוך ניהול התכנון והתזמון של פעולות הייצור על ידי ניהול פקודות העבודה ודיווח על התקדמות הייצור ומצב המלאי. בנוסף יש לנו מערכות למדידת תנועת קהל המותקנות בעשרות מיקומים בישראל ברחבי אירופה". 

שמעתי שיש כמה עסקאות גדולות בשוק הבינ"ל
"נכון, אנחנו מרחיבים את הפעילות בתחום ופותחים שווקים חדשים, אך כרגע אני מנוע מלדבר על זה. מבטיח לעדכן בקרוב".

תגיות: , , , , , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *