10 במאי 2018 פלי הנמר

"הצורך באחסון שמתאים למערכות מבוססות קונטיינרים גובר"

רד-האט ציינה בכנס השנתי שלה שבשנה האחרונה היא עברה את המספר של 150 לקוחות שאימצו אחסון עבור קונטיינרים עם סביבות OpenShift Container Platform

"השימוש הגובר במערכות מבוססות קונטיינרים מעצים את הצורך באחסון המתאים למשימה זו", כך אמר אסף הירשברג, ארכיטקט פתרונות רד-האט (RedHat) באזור ישראל, יוון וקפריסין.

בימים אלה מקיימת רד-האט את הכנס השנתי שלה, RedHat Summit, שמתקיים לסירוגין בסן פרנסיסקו (כמו השנה) ובבוסטון. בין המשתתפים בו נמצאים נציגי הפעילות של החברה בישראל, שמונה 200 עובדים – במשרדים ובמרכז הפיתוח שלה בארץ.

הירשברג ציין כי "אנחנו מלווים ארגונים רבים שמטמיעים בסיסי נתונים, מערכות קריטיות המשלבות שימוש באחסון ויישומים מודרניים לזרימה של נתונים ורשומות ממערכות אינטרנט של הדברים, אתרי ווב ומערכות חברתיות".

יותר מ-150 לקוחות אחסון מוטה קונטיינרים

האחסון מוטה הקונטיינרים הוא אחד התחומים הבולטים בכנס ומושך את התעניינותם של הרבים שהגיעו אליו. ברד-האט מציינים שמספר הולך וגדל של ארגונים מאמצים את המוצרים שלה בתחום, לתמיכה באימוץ של קונטיינרי לינוקס (Linux). בשנה האחרונה עברה החברה את המספר של 150 לקוחות שאימצו אחסון עבור קונטיינרים עם סביבות Red Hat OpenShift Container Platform.

לקוחות רבים משתמשים בפלטפורמה של החברה עבור יישומים מוטי-ענן ומממשים קונטיינרים בסביבות מורכבות. העולם הוותיק מבוסס ברובו על Persistent storage, בעוד שהעולם החדש מוכוון Stateless. האחסון המשולב מאפשר לשני העולמות להתנהל היטב בסביבת פלטפורמת הקונטיינרים, תוך הפשטת השימוש וידידותיות למפתחים.

אנלוגיה חזקה של אחסון מוטה קונטיינרים לאחסון בתאי המשתתפים בכנס. צילום: פלי הנמר

אנלוגיה חזקה של אחסון מוטה קונטיינרים לאחסון בתאי המשתתפים בכנס. צילום: פלי הנמר

האחסון מוטה הקונטיינרים של רד-האט מבוסס על פתרון ה-Gluster Storage שלה, ומספק לארגונים אחסון משולב ויציב. שילוב זה מאפשר לקונטיינרים לנוע ברחבי עננים היברידיים, עם ניידות יישומים מוגברת. כמו כן, האינטגרציה העמוקה עם OpenShift Container Platform עוזרת למפתחים להקצות בקלות ולנהל אחסון גמיש עבור יישומים, ומספקת תמיכה אחודה.

השימושים המרכזיים באחסון מוטה קונטיינרים הם לשמירה ארוכת טווח של נתוני היישומים ותפעול הקונטיינרים. האינטגרציה עם OpenShift Container Platform עוזרת למפתחים להקצות בקלות ולנהל אחסון גמיש עבור יישומים, ומספקת נקודת תמיכה אחודה. לקוחות משתמשים באחסון מוטה קונטיינרים לשמירה במגוון יישומים, כולל בסיסי הנתונים SQL ו-NonSQL, כלי CI/CD, שירותי ווב ויישומי מסרים, דוגמת Kafka ו-AM-Q.

ארגונים המשתמשים באחסון מוטה הקונטיינרים של רד-האט נהנים מניהול פשוט, הטמעה מהירה ותמיכה אחודה, בצד תועלות כלכליות. תפישת האחסון מבוסס התוכנה של החברה מאפשרת ללקוחות להריץ אחסון ישירות מעל ה-"ברזל" של שרתי אינטל (Intel), בסביבות וירטואליות או בענן הציבורי.

סיפורי לקוח: ארגונים שמשתמשים באחסון מוטה הקונטיינרים של רד-האט

Aragonesa de Servicios Telematicos (ובקיצור: AST) – חברה ציבורית ספרדית, שתפקידה לספק שירותים טכניים לגופי המנהל הציבורי של אזור ארגון בספרד. החברה הטמיעה אחסון מוטה קונטיינרים של רד-האט יחד עם OpenShift Container Platform, כדי לקצר זמן אספקת שירותים, להגביר פיתוח יישומים ולהפחית עלויות תפעול.

Generali Switzerland – חברת ביטוח שוויצרית שבחרה ב- OpenShift Container Platform כפלטפורמת הפיתוח והאינטגרציה המרכזית שלה. כחלק מהטמעה זו, היא משתמשת באחסון מוטה הקונטיינרים של רד-האט לפישוט האינטגרציה ולקישור מערכות הליבה הקיימות עם פורטלים דינמיים.

IHK-GFi – ספקית שירותי IT עבור יותר מ-70 לשכות תעשייה ומסחר בגרמניה. החברה מימשה פתרון אחסון בעל ביצועים טובים ביותר עבור פלטפורמת האחסון הקיימת שלה, המבוססת על NFS (מערכת קבצי רשת), ובחרה אחסון מוטה הקונטיינרים של רד-האט יחד עם OpenShift Container Platform, בזכות הביצועים על NFS והתמיכה בפריסות הענן ההיברידי.

השלט של לופטהנזה - אחת החברות הגדולות שהינן לקוחות של רד-האט בתחום האחסון מוטה הקונטיינרים. צילום: פלי הנמר

השלט של לופטהנזה – אחת החברות הגדולות שהינן לקוחות של רד-האט בתחום האחסון מוטה הקונטיינרים. צילום: פלי הנמר

לופטהנזה טכניק (Lufthansa Technik) – אחסון מוטה קונטיינרים של רד-האט היה רכיב מרכזי שאפשר לחברת השירותים הטכניים של חברת התעופה הגרמנית את המעבר לתשתית ענן היברידי עם OpenShift Container Platform. היכולות שסיפקה רד-האט עזרו לצוותי הפיתוח והתפעול של לופטהנזה טכניק לעבוד יחד ביעילות רבה יותר בפיתוח פלטפורמת Aviatar הפתוחה שלה עבור לקוחות בתעשיית התעופה.

לסיכום אמר אריק בורגנר, סגן נשיא למחקר ב-IDC, כי "כשמפתחים רוצים לספק יישומים מתניידים בקלות, שניתן לנהל אותם באופן עקבי בסביבות ענן היברידי, הצורך באחסון מבוסס קונטיינרים מדרגי ועמיד לאורך זמן הופך לחשוב יותר. על ידי אפשרות השימוש בסוג זה של אחסון עבור סביבות חומרה וסביבות וירטואליות גם יחד, ספקים כמו רד-האט, עם ה-OpenShift Container Platform שלה, מספקים ערך רב לגופי IT שרוצים לעבוד עם מערך של פתרונות קוד פתוח".

הכותב הינו אורח החברה בכנס.

 

תגיות: , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *