28 באוגוסט 2019 פלי הנמר

חדש: מיזם WinWork להעסקת אנשים עם מוגבלות

ראשוני המגיעים לכנס ההשקה של WinWork. מימין: ליאור חביב, פלי הנמר ומנחם יעקובוביץ'. צילום: יח
ראשוני המגיעים לכנס ההשקה של WinWork. מימין: ליאור חביב, פלי הנמר ומנחם יעקובוביץ'. צילום: יח"צ

מדובר במיזם עסקי-חברתי, שהוקם על ידי אנשים עם מוגבלות ושמטרתו לקדם את בני אוכלוסייה זו, כמו גם אנשים ללא מוגבלות, בפיתוח קריירה כיזמים ובעלי עסקים ● הנמר ביקר, הנחה והתרשם שוב שהעסקת אנשים עם מוגבלות תורמת להם, לעסקים ולחברה

בתחילת החודש נערך הכנס הראשון של קהילת WinWork, בנוכחות כ-200 בכירים מהתעשייה ונציגי ממשל. את האירוע הנחה פלי הנמר, ממייסדי, יזם ומנהיג אנשים ומחשבים. האירוע המרגש נערך במועדון העסקים של בנק הפועלים באחד ממגדליו ברחוב הנגב בתל אביב, בחסות הבנק ומנכ"לו, אריק פינטו.

WinWork הוא מיזם עסקי-חברתי, שהוקם על ידי אנשים עם מוגבלות ושמטרתו לקדם את בני אוכלוסייה זו, כמו גם אנשים ללא מוגבלות, בפיתוח קריירה כיזמים ובעלי עסקים. מהמיזם נמסר כי "אנחנו מצויים בתהליך בנייה של אקו-סיסטם עסקי, שבלבו קהילת יזמים שתצמח ותפעל במתחמי עבודה משותפים, בהם תירקם מערכת יחסים עסקית וחברתית, שוויונית ומכילה, שתוביל לסינרגיה בין האנשים".

כחלק מהמיזם פועלת תכנית WinWork Academy, שמעניקה כלים וכישורים להקמת עסק, כמו גם ליווי אישי ומקצועי, תוך שילוב של טכנולוגיות מסייעות והתאמות, לאורך תהליך ההקמה ובמקביל לצמיחת העסק.

יעל דרומי, חברת הנהלת בנק הפועלים, עלתה על הבמה כדי לברך את מיזם WinWork בכנס ההשקה. צילום: יח"צ

יעל דרומי, חברת הנהלת בנק הפועלים, עלתה על הבמה כדי לברך את מיזם WinWork בכנס ההשקה. צילום: יח"צ

36% מהמעסיקים: לא נעסיק אנשים עם מוגבלות

שוק התעסוקה בישראל מכיל אלפי דורשי עבודה איכותיים ומוכשרים, חלקם אקדמאים, שמנסים למצוא עבודה ללא הצלחה, ותקרת הזכוכית שמונעת זאת מהם נובעת מעצם היותם אנשים עם מוגבלות או הורים לילדים עם מוגבלות.

לפי סקרים שנערכו בתקופה האחרונה, 67% מהציבור הישראלי לא מאמינים שאדם עם מוגבלות יכול לנהל עסק, 80% מהמעסיקים לא מעסיקים אנשים עם מוגבלות, כאשר 36% מהם מתנגדים להעסקתם, ושלושת רבעי מההורים לילדים עם מוגבלות נפגעים בתחום הקריירה וברמת ההכנסה שלהם.

אולם, בניגוד לסטיגמות השליליות, מתברר שליזם עם מוגבלות יש יכולות גבוהות וחוזקות מעצם היותו מתמודד עם מוגבלותו שלו 24/7, שכן מדובר בהתמודדות יומיומית עם אתגרים, חסמים ושינויים, שמהווה יתרון בעולם העסקי. ליווי מקצועי ואישי של צוות WinWork והטבות המס שהמדינה מעניקה לאנשים עם מוגבלות מעניקים יתרון תחרותי ליזם המתחיל שמצטרף למיזם זה.

חברים בהנהלת WinWork מבקרים במאורת הנמר ומתכננים את הכנס הראשון של המיזם. מימין: יובל חדד, מנחם יעקובוביץ', גולן מקס וליאור חביב. צילום: פלי הנמר

חברים בהנהלת WinWork מבקרים במאורת הנמר ומתכננים את הכנס הראשון של המיזם. מימין: יובל חדד, מנחם יעקובוביץ', גולן מקס וליאור חביב. צילום: פלי הנמר

נא להכיר: הדמויות המרכזיות

מנחם יעקובוביץ', יו"ר הדירקטוריון, הוא נכה פוליו שמתנייד בכיסא גלגלים. יעקובוביץ' הוא מהנדס אלקטרוניקה, שעבד בטלרד במשך 20 שנים בתפקידי ניהול בכירים. לפני כעשור הוא הקים את נטפרוטק וכיום עוסק בקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות.

אריק פינטו, מנכ"ל בנק הפועלים, נולד במרוקו ועלה לארץ עם משפחתו ב-1964. בגיל שנה הוא חלה בפוליו ונותר משותק בשתי רגליו. ב-2007 מונה פינטו למאמן נבחרת ישראל בכדורסל בכיסאות גלגלים, במקביל לעבודתו בבנק, שאותה החל ב-1980. פינטו שימש כחבר הנהלת הבנק שש שנים לפני שמונה לתפקיד המנכ"ל. באפריל 2019 הוא הודיע שיסיים את תפקידו בסוף השנה.

ליאור חביב, המנכ"ל, הוא מהנדס כימיה עם התמחות בננו-טכנולוגיה. הוא סיים את לימודי הדוקטורט בביו-פיזיקה, שימש כיועץ בסטארט-אפ בתחום הננו-טכנולוגיה ולחברות שעוסקות בפיתוח מכשירי שיקום וניידות, ופועל לקידום תעסוקת אנשים עם מוגבלות. חביב מתנייד בכיסא גלגלים בעקבות נפילה מאופניים בטיול לפני 13 שנים.

יובל חדד, סמנכ"ל הכספים והתפעול, אוחז בתואר ראשון בכלכלה וחשבונאות ולומד לתואר שני במשפטים. חדד עבד בארנסט אנד יאנג ובאמדוקס במספר תפקידים, בין היתר בביצוע תחזיות פיננסיות, בבנייה ובבקרה תקציבית, הכנת דו"חות כספיים ובהצגת מידע תומך החלטה להנהלה הבכירה. הוא התנדב בבית הגלגלים וכיום מתנייד בעצמו בכיסא גלגלים, לאחר שלפני 4.5 שנים, במהלך האירוע, החליט לקפוץ ראש לבריכה, וביצע קפיצה לא מוצלחת.

גולן לקס, סמנכ"ל השיווק, הוא בעל תואר ראשון במנהל עסקים, עבד כפרסומאי במקאן-אריקסון וכמנהל השיווק בזולו. כמו כן, הוא הקים עסק עצמאי לייבוא ושיווק ציוד שיקום ופנאי, והביא להנגשת מרבית החופים בארץ לאנשים עם מוגבלות. כיום הוא מנהל את נגישות ישראל חדרה ומתנייד בכיסא גלגלים כתוצאה מתאונה שעבר באוסטרליה.

משמאל: דני שמעוני, מנכ"ל הרץ ישראל. צילום: יח"צ

משמאל: דני שמעוני, מנכ"ל הרץ ישראל. צילום: יח"צ

דני שמעוני, מנכ"ל הרץ ישראל, הוא בן 56, נשוי+3 ובעל תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה מאוניברסיטת תל אביב. הוא משמש בתפקידו מ-1997 ומנהל במסגרתו חברה שמעסיקה כ-800 עובדים, עם מחזור שנתי של יותר ממיליארד שקלים. שמעוני עסוק בכיבוש יעדים ולמרות הפציעה הקשה שקטעה את שתי רגליו במבצע שלום הגליל, הוא לא נסוג מהמטרות שסימן לעצמו: נישואים והקמת משפחה, ועלייה לתפקיד מנכ"ל של הרץ ישראל ולפסגת הר המאצ'ו פיצ'ו בפרו. "אחרי שעוברים פציעה כמו שלי מקבלים פרופורציות לחיים. הדבר היחיד שיכול להפחיד אותי הוא הבריאות", אמר.

ח"כ קארין אלהרר (כחול לבן) נולדה וגדלה בחולון למוטי וקולט אלהרר, ילידי מרוקו. היא סיימה תואר ראשון במשפטים במסלול האקדמי המכללה למנהל ותואר שני במשפטים עם התמחות בזכויות אדם בבית הספר למשפטים של אמריקן יוניברסיטי. במהלך לימודי התואר השני היא התמחתה בארגונים אמריקניים שעוסקים בזכויות אנשים עם מוגבלות. אלהרר נבחרה לכנסת בבחירות 2013, במסגרת יש עתיד, ועם איחוד המפלגה בתחילת השנה הנוכחית עם תלם וחוסן לישראל לכחול לבן, היא הוצבה במקום ה-16 ברשימת המפלגה בבחירות האחרונות (וגם הנוכחיות). אלהרר, נשואה ואם לשני ילדים, מתמודדת עם מחלת ניוון שרירים ומתניידת באמצעות כיסא גלגלים.

תגיות: , , , , , , , , , ,

Comment (1)

  1. יצחק שלו

    שאפו. אני בטוח שבעזרת הרוח הגבית של הנמר ואנשים ומחשבים, הנושא יקבל תאוצה ויתפוס את המקום בכלכלה ובעסקים, שמגיע לו. אני מעסיק באיטקס עובד על הרצף האוטיסטי כבר למעלה משנתיים. הוא ואני נהנים מכל יום ביחד ותרומתו לחברה נהדרת. ממליץ לכולם לבדוק את האפשרות הזו. אני בקשר עם מוסד שמכשיר אנשים עם מוגבלות לעבודה ויכול להפנות. אני גם מורשה נגישות השרות ויכול לסייע לעסקים שמתכוונים להעסיק אנשים עם מוגבלות להנגיש את המקום עבורם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *