18 באפריל 2017 פלי הנמר

יורם אלדר מונה למנכ"ל הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל

אלדר יחליף את אילן לוין, שיוצא לדרך חדשה ● בראיון לאנשים ומחשבים הוא מספר על פעילויות הלשכה הקיימות ועל אלה החדשות, שיחלו בעתיד הקרוב

יורם אלדר, המייסד, הבעלים ומי שהיה המנכ"ל של חברת Yes-IT, ולשעבר מנמ"ר בנק ירושלים, מונה למנכ"ל הלשכה לטכנולוגיות המידע בישראל. הוא יחליף את אילן לוין, שיוצא לדרך חדשה.

אלדר הוא בוגר ממר"ם, בעל תארים ראשון ושני ועו"ד בהשכלתו. הוא ביצע תפקידים בכירים במערך המחשוב הצה"לי ולאחר פרישתו מהצבא ניהל את אגף המחשוב של בנק ירושלים. לפני כשש שנים הוא ייסד והחל לנהל את חברת הייעוץ ומיקור-החוץ Yes-IT, עד לרכישתה באחרונה על ידי מג'יק תעשיות תוכנה. בשנה האחרונה מנהל אלדר את Else-IT, שעוסקת בייעוץ ובמתן שירותי IT לארגונים ולחברות בישראל. הוא מביא איתו ניסיון ניהולי ומחשובי רב שנים – בהיותו מנהל בכיר במגזרים הצבאי, הפיננסי-בנקאי והעסקי.

בראיון לאנשים ומחשבים אמר אלדר שהוא רואה בתפקידו החדש "אתגר ניהולי ומקצועי ובעל השפעה רבה על קהיליית המחשוב והתקשוב בישראל".

הוא ציין בראיון את השינוי שעשתה באחרונה הלשכה, בכך שהפכה לקורת גג מקצועית וחברתית עבור כלל אנשי טכנולוגיות המידע בישראל. לדבריו, "בכדי שהשינוי יהפוך למעשי וממשי, נדרשת חדשנות ויציאה מהקופסה בכל הקשור לעשייה, לפעילות ולשירותים של הלשכה, כך שיביאו ערך משמעותי למקצועני המחשוב והתקשוב בארץ".

קבוצות עניין בתחומים חדשים

עוד אמר אלדר כי בימים אלה פועלת הלשכה לעיבוי השירותים המקצועיים הקיימים שלה ועוסקת בבניית פורטפוליו של שירותים חדשים, שיהיו אטרקטיביים לקהלי היעד הקיימים והחדשים. "אנחנו עושים את כל זאת לטובת קידום מעמדם המקצועי, הכלכלי, החברתי והאישי של אנשי הקהילייה בישראל", ציין.

"בימים אלה", הוסיף, "התחלנו בהקמת SIG (קבוצת עניין) בתחום תשתיות ה-IT, על מנת לקדם את המקצוענות והעשייה בתחום. הקבוצה תפעל לגיבוש סטנדרט סדור ומקצועי בתחום התשתיות, עבור הארגונים בישראל, ותציע הסמכות מקצועיות למנהלי תשתיות, כפי שהיא כבר נותנת למנתחי מערכות ולמנמ"רים. כמו כן, הקבוצה תקיים כנסים ופורומים מקצועיים".

"מנהלי ואנשי תשתיות ה-IT שיצטרפו ל-SIG יוכלו להשפיע ולתרום מניסיונם וממקצועיותם לעיצוב פעילות הקבוצה. כמו כן, הם יוכלו ליהנות מהערכים המוספים, המקצועיים, החברתיים והאישיים שהיא תקנה לחבריה", ציין אלדר. עוד הוא אמר כי "מקצועני המחשוב והתקשוב שחברים בלשכת טכנולוגיות המידע בישראל, ושיצטרפו אליה, שותפים לעשייה, לשינוי פניה ופעילותה של הלשכה, ונהנים ממגוון השירותים והפעילויות שהיא מציעה לחבריה ומאלה שתציע בעתיד הקרוב".

"בכוונתנו להקים בעתיד הקרוב SIG-ים בתחומים נוספים, כך שבעלי המקצועות השונים בתחומי ה-IT יוכלו למצוא בהם עניין ולהיות פעילים – הן בפעילויות הכלליות של הלשכה והן בפעילויות הייעודיות, בקבוצות אלה", הוסיף.

הלשכה תקיים את הכנס השנתי שלה ב-5 ביוני 2017 במרכז האירועים אבניו שבקריית שדה התעופה, בהפקת אנשים ומחשבים. בתוכנית הכנס נכללים הרצאות מליאה ומסלולים בסגנון TED, שיציגו יזמות וחדשנות, אינטגרציה של מידע, אתגרים דיגיטליים ופרויקטים של מצוינות.

במהלך האירוע יוענקו פרסים למנמ"רים מצטיינים ולפרויקטים מצטיינים, שייבחרו במסגרת תחרויות הפרויקט המצטיין בארגונים והפרויקט המצטיין של סטודנטים באקדמיה. "מטרת התחרויות והפרסים היא לעודד מצוינות, יצירתיות וחדשנות, כמו גם לתת הערכה ובמה לכישרונות האישיים", אמר אלדר.

הפרויקטים הזוכים בתחרויות יזכו לחשיפה משמעותית בכנס עצמו: הפ יציגו במהלכו את הפרויקטים שלהם הן בהרצאה ייעודית והן בביתן שיוקצה להם במשך היום.

תגיות: ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *