13 בפברואר 2017 פלי הנמר

מה קורה כשסטארט-אפ וחברת אחסון גדולה משתפים פעולה?

הנמר שמע על פרויקט הטמעת מערכת האחסון K2 all-flash של קמינריו ב-eToro והסתקרן ● הוא הלך לבדוק כיצד היא השפיעה על הביצועים של החברה וגילה איך הברקזיט קשור לכל העניין

עולם הפיננסים הוא עולם מעניין במיוחד – שם מתנהל כל הכסף שלנו, שכמאמר השיר מסובב את העולם. הדבר נכון במיוחד כשמדובר בהשקעות, מניות, מדדים ועוד דברים שנתקלים בהם בבורסה, בבנקים – וגם בחברות סטארט-אפ, למשל. זה נעשה מעניין שבעתיים כשעוסקים במערכות הטכנולוגיות שמאפשרות את כל זה.

לכן, הסתקרנתי לעמוד על שיתוף הפעולה בין קמינריו (Kaminario) לסטארט-אפ הישראלי eToro. גילוי נאות: מנכ"ל eToro הוא אחייני (דרך רעייתי, הקוסמת דליה אסיא-פלד), יוני אסיא, בנו של איש העסקים דיוויד אסיא, ממייסדי מג'יק (Magic), ונכדו של יהודה אסיא ז"ל, שהיה במשך שנים רבות ממובילי השוק הפיננסי בישראל ואחד הבנקאים הגדולים במדינה. eToro מספק פלטפורמת תוכנה כשירות (SaaS) חברתית להשקעות וזירת שוק גלובלית למסחר פיננסי.

במסגרת שיתוף הפעולה, דיווח הסטארט-אפ על הישג משמעותי ומשמח: שיפור של 80% בביצועי מערכת האחסון של פלטפורמת המסחר שלו באמצעות Kaminario K2 all-flash.

הפלטפורמה של eToro מאפשרת לראות שערי מטבע וסחורות, מניות ומדדים, וכוללת רשת חברתית פעילה להשקעות. כדי לשמור על שביעות רצון הלקוחות ממערכות סחר אלה, נדרשים כמובן ביצועים מרביים. על מנת לתמוך בצמיחה המהירה שלה, תוך שמירה על ביצועי מסחר טובים והסכמי רמת שירות (SLAs) גבוהים, היא התקינה את מערכי האחסון של קמינריו וכאמור, חוותה שיפור של 80% בזמן התגובה, תוך הפחתת מורכבות תפעולית ועלויות.

הנמר בדרכים

הנמר בדרכים

איך בוצע התהליך – ומה התוצאה?

eToro משרתת יותר מחמישה מיליון לקוחות ב-170 מדינות. כעת יכולים לקוחותיה להשתמש טוב יותר בשירותיה, שמאפשרים לבחון, לעקוב וללמוד, ואפילו להעתיק באופן אוטומטי ובזמן אמת פעולות מסחר של חברים אחרים ברשת.

מסד הנתונים של eToro הוא לב פעילותה ועם הגידול המהיר בהיקף הטרנזקציות, החברה התקשתה לשמור על ביצועי דיסקים, במיוחד בעת אירועים בשוק. היא לא יכולה הייתה להסתכן בכך שזמני תגובה איטיים של האחסון ישפיעו באופן שלילי על ביצועי פלטפורמת המסחר ועל שביעות רצון המשתמשים, ולכן החליטה לשנות. החברה בחנה מספר חלופות, על פי קריטריונים של חדשנות טכנולוגית, מפרטי ביצועים, תפקודיות ותמורה להשקעה (ROI).

"זיהינו את העדיפות הטכנולוגית של קמינריו. ביצועים היו גורם רב משקל בהחלטה שלנו, אך כך היה גם מודל התמחור. הערכת ה-ROI שלנו כללה גדלים משתנים של בלוקים, דחיסה, ביטול כפילויות, נפח מובטח ומוכנות לסקלביליות עתידית. K2 היא מתאימה לכך", אמר אלעד גוטפריד, מנהל ייצור IT ב-eToro.

לאחר תכנון קפדני, וכדי למנוע כל הפרעה למשתמשים, בוצעה הגירה זהירה של מסד הנתונים לאורך תשעה חודשים. "זו הייתה פעילות עדינה, והיא בוצעה כמעט בצורה טובה מכפי שאפשר מלהאמין, בעזרת הצוות של קמינריו. האחסון עבד כצפוי מההתחלה, ובסך הכול זו הייתה חוויה חיובית מאוד", אמר גוטפריד.

מערך האחסון Kaminario K2 קיצר את מהירות התגובה לפחות ממילי-שנייה אחת. כמו כן, הושג שיפור משמעותי בתפעול ובוטל הצורך של eToro להתמודד עם שתי מערכות נפרדות והושגה פשטות ניהולית, מה שהפחית הזמן וההשקעה שנדרשו לצוות החברה כדי לפקח על מערך האחסון.

מקרה מבחן: הברקזיט

בעוד שבעבר, עלולה הייתה להיגרם פגיעה משמעותית בזמן התגובה של המערכות של eToro בעת אירועי שוק גדולים, כשהיה זינוק בפעילות, זמן קצר לאחר המעבר המלא של החברה לפלטפורמת K2 הגיע מקרה מבחן: הברקזיט. ההשלכות של החלטת בריטניה לפרוש מהאיחוד האירופי הביאו לזעזועים גדולים בשוק ולזינוק משמעותי בפעילות, אבל כל זה לא השפיע לרעה על זמן התגובה של המערכת, שנשאר כפי שהיה.

"זו הייתה דרך מצוינת להסתכל על ביצועי שוק ולמדוד ביצועי אחסון", אמר גוטפריד. "זמני התגובה נותרו כמו ביום רגיל".

"קמינריו שינתה את הדרך שבה אנחנו חושבים על ביצועים. לפני כן, תמיד הייתה דאגה מסוימת לגבי עמידות המערכות. עתה יש לנו מערכת שיכולה להתמודד עם עומסים תוך שמירה על רמת שירות צפויה. היא מונעת בעיות ייצור ומסייעת לנו להשביע את רצון לקוחותינו", סיכם.

ומה אומר הצד השני? רון דוידי, מנהל הפיתוח העסקי של קמינריו באזור EMEA, ציין כי "ההטמעה הזו מוכיחה שחזון ה-All flash הפך למציאות. הפתרון של קמינריו העניק ל-eToro עלות בעלות כוללת (TCO) טובה מזו של מערכות אחסון All-flash אחרות, וטובה בהרבה לעומת מערכות היברידיות. הסטארט-אפ נהנה מההתרחבות הגלובלית של קמינריו, מה שאפשר לו להטמיע מספר מערכות אחסון שלה במקומות שונים בעולם. רמת היישום הפרויקטלית וכן רמת השירות שלנו אפשרו ל-eToro הטמעה חלקה ומוצלחת".

תגיות: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *