28 בנובמבר 2018 ''פלי הנמר''

מרובת עננים: נוטניקס הכריזה על Xi Cloud Services

בנוטניקס אומרים שחבילת השירותים החדשים מסייעת לחברות לתפעל בצורה חלקה אפליקציות מרובות עננים ולהסיר את גבולות הענן

ענקית מחשוב הענן נוטניקס הכריזה בכנס המשתמשים שלה, שנערך השבוע בלונדון, על זמינות כללית של Xi Cloud Services – חבילה חדשה שנועדה ליצור מרקם אחיד יותר בסביבות ענן שונות. בחברה אומרים שהחבילה מעניקה לצוותי IT את החופש להפעיל את היישומים שלהם בפלטפורמה האופטימלית, ולא באופן המרוסן על ידי מגבלות הטכנולוגיה. Xi Cloud Services מורכבת מחמש הצעות נפרדות, כולל Xi Leap – הרחבה מקורית של Nutanix Enterprise Cloud Platform, המספקת התאוששות מאסון כשירות (DRaaS).

יותר מ-3,500 איש – נציגי לקוחות, שותפים ומנהלים מאזור EMEA – הגיעו לכנס, מתוכם כ-40 מישראל, בראשות נדב טוביאס, מנכ"ל הסניף המקומי. מדובר בהשתתפות שיא.

הכנס של נוטניקס, שנערך השבוע בלונדון. צילום: פלי הנמר

הכנס של נוטניקס, שנערך השבוע בלונדון. צילום: פלי הנמר

ענן היברידי "ללא תפרים", המאפשר ל-IT לבצע החלטות אסטרטגיות לניהול עומס העבודה, הוא המטרה של עסקים רבים. לפי גרטנר, "אסטרטגיה רב תכליתית יכולה לסייע ללקוח לקבל גישה למגוון רחב יותר של יכולות, במיוחד יכולות קצה חדשניות". אך זיהוי פריסות הענן הציבוריות והפרטיות הטובות ביותר וטווייתן יחד לכדי חוויה חלקה זו משימה קשה, שלעתים גורמת לפיזור תשתיות בפריסות ענן שונות – פרטיות וציבוריות. המורכבות הזו מאלצת חברות להתנסות בעומסי עבודה חדשים בעננים ציבוריים, תוך שמירה על יישומי הארגון המסורתי במערכי הענן הפרטיים, גם אם עומסי העבודה יהיו יעילים יותר בענן הציבורי.

על פי מדד הענן של נוטניקס (ה-Nutanix Enterprise Cloud Index), עומסי העבודה של הארגון הפועלים בעננים הפרטיים והציבוריים צפויים לצמוח כמעט ב-20% בשנתיים הקרובות. בחברה מציינים שחבילת Xi Cloud Services מקלה על חברות לשלב שירותי ענן בפריסות המולטי קלאוד שלהן, על ידי הרחבת סביבת נוטניקס שלהן באופן טבעי מעבר לגבולות הדטה סנטר המסורתי, וגם כך שסוף סוף ישיגו נראות ותובנה לגבי פריסות התשתית שלהם בפלטפורמות, לצורך ניטור עלויות ו-וידוא תאימות.

האסטרטגיה של נוטניקס לנהל את עומסי העבודה בין כל ענני המחשוב - מהציבורי ועד הקצה, בקונסול אחד. צילום: פלי הנמר

האסטרטגיה של נוטניקס לנהל את עומסי העבודה בין כל ענני המחשוב – מהציבורי ועד הקצה, בקונסול אחד. צילום: פלי הנמר

Xi Leap

Nutanix Leap הוא שירות גיבוי משולב, המגן במהירות ובתבונה על היישומים והנתונים בסביבת נוטניקס, ללא צורך לרכוש ולתחזק תשתית נפרדת. מתוך Prism, הלקוחות יכולים פשוט לבחור מכונות VMs ולגבותן ביעילות. מכונות ה-VMs הנבחרות ישוכפלו ברקע ויהיו מוכנות להתאושש במקרה של כשל באתר – הכל באותו כלי הניהול כמו זה המשמש לפריסת התשתית הרחבה יותר של הארגון.

לדברי גרטנר, "ההתאוששות מאסון היא לעתים קרובות מייגעת מבחינה טכנולוגית, במיוחד בטיפול בכתובות IP ושינויי DNS ליישומים ולשרתים". חברת האנליסטים קובעת כי "העלייה באימוץ ענן, עם מודלים של פריסה עבור תשתית כשירות (IaaS), פלטפורמה כשירות (PaaS) ותוכנה כשירות (SaaS), הראתה את היתרונות של הקצאה מהירה וגמישה, ביכולות על פי דרישה, בעבור יישומים ומשתמשים. פתרונות מבוססי ענן של התאוששות מאסון מספקים גם יתרונות אלה".

מהות ה-Xi Leap. צילום: פלי הנמר

מהות ה-Xi Leap. צילום: פלי הנמר

Leap מפחית באופן דרמטי את המורכבות של השגת מוכנות התאוששות מאסון, מלכד את כל האלמנטים של ההקצאה, הנתונים לשכפול, הגדרת ספר ההפעלה של ההתאוששות מאסון, והגדרת האבטחה והרשתות לכדי שירות אחד.

"DR קשה ליישום ועדיין קריטי לכל ארגון IT כדי לנהל באופן מושלם נתונים חיוניים, שלא יאבדו", אמר ד"ר גארי מאטיי, מנהל הטכנולוגיה ב-Avon Grove. הוא הוסיף כי "Nutanix Xi Leap פותר את כל האתגרים האלה עבורנו, ומאפשר לנו להעלות את הנתונים שלנו ישירות לתוך פתרון DR, תוך מתן תצוגה אחת על פני כל התשתית שלנו. Xi Leap מעניק לנו ביטחון שהנתונים שלנו בטוחים, לא משנה מה יקרה".

Xi Cloud Services

Nutanix Xi Cloud Services כוללת חמישה שירותים שונים, בהם Leap, המטפלים באתגרים ההולכים וגדלים של עידן הסביבות מרובות העננים. שירותים אלה מפגישים לא רק את היכולת לתקנן זרימות עבודה ולייצר הרמוניה בפעולות בין הסביבות, אלא גם את היכולת לטשטש את הקווים בין העננים, תוך ניצול אפליקציות ונתונים באופן חלק עבור מגוון רחב של צרכי הגנה על נתונים, ביצועי יישומים ודרישות מיקומי קצה.

חמשת השירותים של חבילת Xi Cloud Services. צילום: פלי הנמר

חמשת השירותים של חבילת Xi Cloud Services. צילום: פלי הנמר

ב-Nutanix Enterprise כלולים השירותים הבאים:

Xi Leap – שירות מבוסס ענן להתאוששות מאסון, כדי להגן על היישומים העסקיים הקריטיים שלכם ועל נתונים. שירותי Leap מופעלים ישירות ב-Nutanix Prism ומציעים חוויית ענן ציבורית ופרטית מלאה.

Xi Frame – פלטפורמת שולחן עבודה כשירות VDI, שנבנתה מאפס במיוחד עבור פריסת ענן, המשלבת כעת בקרת גישה מבוססת תפקידים.

Xi Beam – אופטימיזציית עלות מולטי קלאוד, שמאפשרת ללקוחות להפחית עלויות ולשפר את אבטחת הענן בפלטפורמות ציבוריות ופרטיות.

Xi Epoch – פתרון לתצפית וניטור של יישומים מרובי עננים, המספק תצוגה דמויית Google Maps של אפליקציות, בכדי לקבוע "צווארי בקבוק" במהלך ביצועים, ובעיות זמינות בכל סביבת ענן שהיא.

Xi IoT– פלטפורמה שמבצעת עיבוד בזמן אמת של נתונים מחיישנים ומכשירים, מעבירה נתונים מסוננים בתבונה בחזרה לפלטפורמת הענן המועדפת של הלקוחות לצורך קבלת החלטות לטווח ארוך, ומאפשרת להם לחסל את המורכבות של פריסה וניהול של מיקומי קצה, תוך הפקת ערך רב יותר מהנתונים שבקצה.

דיראג' פנדיי, מייסד ומנכ"ל נוטניקס, על בימת הכנס, מכריז על החבילה החדשה. צילום: פלי הנמר

דיראג' פנדיי, מייסד ומנכ"ל נוטניקס, על בימת הכנס, מכריז על החבילה החדשה. צילום: פלי הנמר

"בזמן שאנחנו עוברים לעולם מרובה העננים, האתגר הבסיסי של כל הארגונים הוא הפעלת יישומי IT בצורה חלקה על פני פלטפורמות", אמר דיראג' פנדיי, מנכ"ל נוטניקס. "זו הייתה המשימה שלנו מאז שנוסדנו – לייצר תשתית בלתי נראית ללקוחות שלנו, כך שהם יוכלו להתמקד ביישומים שלהם, ולא בהיכן שהיישומים שוכנים. Xi Cloud Services הוא האבולוציה הבאה במסע זה, שבו אנחנו מסייעים ללקוחותינו להשיג את הבלתי נראה, יחד".

הכותב הוא אורח החברה בכנס.

תגיות: , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *