11 במרץ 2018 פלי הנמר

ערב של חדשנות

אירוע הפתיחה של קהילת AEAI connect כלל הרצאות TED על אקו-סיסטמים חדשניים, המהפכות הטכנולוגיות שעוברות בימים אלה על עולם התחבורה וההון האנושי בארגונים ● בקהילה מבטיחים ערבים נוספים ומעניינים לא פחות

לפני ימים אחדים התקיימו בבית המהנדס במרכז תל אביב ערב ראשון בסדרת אירועי Connect Talk – הרצאות קצרות בסגנון TED, נטוורקינג ובירה – ופתיחה של אירועי הקהילה הטכנולוגית AEAI connect. מדובר במיזם חדש, שמטרתו לחבר בין כלל העוסקים בטכנולוגיה תחת קהילה אחת.

הערב נפתח בנטוורקינג, כאשר כ-100 חברי קהילה הגיעו ליצור קשרים, לחפש הזדמנויות עסקיות וסתם להרגיש חלק מהקהילה. השתפו בו מהנדסים, יזמים, סטארט-אפיסטים, מנהלי שיווק ועוד, לרבות מחברות מובילות בהיי-טק ובתעשייה המסורתית, בהן אלתא של התעשייה האווירית, נס טכנולוגיות, אלביט, אינטל (Intel), מובילאיי (Mobileye) וסימנס (Siemens).

בחלקו השני של הערב נשמעו הרצאות קצרות, בנות רבע שעה כל אחת, בסגנון TED. אניה אלדן, סמנכ"לית וראשת זירת ההזנק ברשות החדשנות, פתחה את הערב עם הרצאה שעסקה בבניית אקו-סיסטמים חדשניים. היא סיפרה על תמיכת הרשות וזירת ההזנק ביזמים ובסטארט-אפים, וסיפקה נתונים כלליים על מה שצופן העתיד לאקו-סיסטם הישראלי.

מיד אחריה עלה רועי שטאנג, מנהל חטיבת קשרי לקוחות במובילאיי, שסיפר על שלוש מהפכות שונות שמתרחשות בימים אלה בבת אחת בתחום התחבורה: הרכב השיתופי, המכונית החשמלית והרכב האוטונומי.

רועי שטאנג, מנהל חטיבת קשרי לקוחות במובילאיי, בהרצאתו באירוע. צילום: אושרית יפרח

רועי שטאנג, מנהל חטיבת קשרי לקוחות במובילאיי, בהרצאתו באירוע. צילום: אושרית יפרח

באמצע הערב עלה על הבמה פרופסור אמריטוס אהוד מניפז, יו״ר קרן עירא לעסקים, טכנולוגיה וחברה ונשיא ארגון המדינות העולמי למחקר, חדשנות ויזמות. הוא סקר את נושא החדשנות והיזמות בעולם בכלל ובישראל בפרט. הממצאים התייחסו להגדרה המדעית של משתני האקו-סיסטם הרלוונטיים וההשפעה ההדדית ביניהם.

ברמה הלאומית-ישראלית, בין הממצאים הבולטים שאותם הציג הם העליות ביזמות במגזרים הערבי והחרדי. עוד הוא אמר כי יש להגביר את החינוך ליזמות בקרב הצעירים ולהסיר את המכשולים הביורוקרטיים שעומדים בפני עסקים צעירים.

שרון רנדליך, מייסדת במשותף ומנכ"לית StepAhead, דיברה על הסטארט-אפ שהקימה ועל ההון האנושי בארגונים. רנדליך היא אף יועצת ארגונית מזה 20 שנים והבעלים של גומא – המרכז הישראלי לגישור ואימון.

סיימה את הערב עו"ד אורית אלפרוביץ', היועצת המשפטית של קבוצת אדמונד דה רוטשילד ישראל, וסיפרה על Neome – מועדון לנשים משקיעות, שבו היא שותפה מייסדת.

מה זה בעצם AEAI connect?

אושרית יפרח, מנהלת שיווק, היוזמת והמנהלת של AEAI connect, ביקשה לפנות ליזמים ולמתעניינים: "אם הסקרנות, היצירתיות והידע המתחדש חדשות לבקרים מרגשים אתכם – הצטרפו לקהילה ייחודית שמטרתה לעודד ולפתח יוזמה, שיתוף, פיתוח, יצירה וחדשנות, וכן יצירת הזדמנויות עסקיות ונטוורקינג".

לדבריה, "בכוונתנו להדק את הקשר ביניכם ובין תחומי עניין טכנולוגיים-מדעיים מגוונים, ולקשר ביניכם לבין מיזמים מרתקים ופיתוחים מחקריים-אקדמיים בתעשייה ובאקדמיה, וכן בין אנשים מרתקים שחוו הצלחה ו/או כישלון מתוך ראייתם וניסיונם האישיים. הפעילות שלנו תאפשר חשיפה לתחומי עניין מרתקים, לפיתוח חדשנות ויצירתיות; חשיפה ליזמות; חשיפה לחברות ובכירים בתעשייה; חיבור ורישות; ומפגש בין רעיונות שונים לבין יוזמות".

אירועים עתידיים ועדכונים אפשר למצוא באתר הבית של הקהילה.

תגיות: ,

Comment (1)

  1. דובי

    רעיון מעולה.. יישר כוח למנהלת ויוזמת הרעיון אושרית. אלופה!!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *