13 בנובמבר 2017 פלי הנמר

פוג'יטסו משיקה פלטפורמה חכמה לקצה הרשת עבור Industry 4.0

התקן IntelliEdge מספק עיבוד מחשוב מתוחכם בקצה הרשת לניהול התקני טכנולוגיה תפעוליים וזרמי נתונים ומאפשר יצירת "תאומים דיגיטליים" באמצעות קישור בין נתונים ובינת מכונה לבין מידע בזמן אמת מהתקנים תעשייתיים

פוג'יטסו (Fujitsu) מרחיבה את יכולות האינטרנט התעשייתי של הדברים עם הצגת יכולות מתקדמות חדשות לעיבוד בקצה הרשת. התקן המחשוב IntelliEdge שהושק במסגרת Fujitsu Forum 2017, מאפשר לטייב תהליכים תעשייתיים עבור Industry 4.0 ומקשר באופן מאובטח בין נתונים ומשאבים לבני אדם והתקנים, ומגשר על הפער בין טכנולוגיה תפעולית (OT) בשטח לבין טכנולוגיית מידע באתר ובענן (IT).

המערכת החדשה  מספקת לארגונים תמונה חסרת תקדים מקיפה של כל תהליכי הייצור על מנת להשיג פריצת דרך בניטור ובניהול של קווי ייצור אינדיבידואליים שעברו אופטימיזציה בערך באותה עלות כמו ייצור המוני.

IntelliEdge נשלט מקונסולה הרצה באתר או בענן ומנהלת את האיסוף, הבקרה וההפעלה של כמויות נתונים עצומות שמחוללים החיישנים בסביבות OT כגון ייצור, ייצור חשמל ובתעשיית הנפט והגז.

בנוסף, מנהלת המערכת את זרם הנתונים בין קצה הרשת לענן, לעתים קרובות על גבי חיבורי פס צר, בכדי לסקור ולאפשר ניהול של כל התהליכים התעשייתיים, ממלאי בשרשרת האספקה עד למערכות הזמנה ורצפות הייצור.

תאומים דיגיטליים

בדרך זו ניתן להגיע לפסי ייצור דיגיטליים לחלוטין לרבות אופטימיזציה אוטומטית של שרשרת האספקה והפעלה של "תאומים דיגיטליים", כולל סקירת כל התהליכים בזמן אמת כאשר הם מיוצגים באופן דיגיטלי.

מערכת IntelliEdge של פוג'יטסו לקצה הרשת משולבת בחומרה עמידה ביותר הניתנת להגדרה מלאה ותוכננה לספק תפעול אמין שאינו מצריך תחזוקה באתרים מרוחקים ובסביבות תעשייתיות. היא  מגיעה עם מערכת הפעלה Linux Cent ומסוגלת לרוץ גם על מערכות הפעלה אחרות.

בנוסף, מכילה המערכת תמיכה ב-OPC-UA ומארגנת במהירות את ההתקנים בקצה הרשת. הפתרון של פוג'יטסו לקצה הרשת גם מסייע לאבטח נתונים ארגוניים חיוניים באמצעות טיפול בנקודות תורפה פוטנציאליות והגנה מפני מתקפות סייבר. אימות זהות מבוסס Certificate והצפנה מבטיחים תקשורת מאובטחת וגשר מאובטח מהחיישנים בקצה הרשת אל מערכות המחשוב באתר או בענן.

רענן ביבר, מנהל פוג'יטסו בישראל, בתערוכה הצמודה לכנס. צילום: פלי הנמר

רענן ביבר, מנהל פוג'יטסו בישראל, בתערוכה הצמודה לכנס. צילום: פלי הנמר

לדברי רענן ביבר, מנהל פוג'יטסו בישראל, "הגבול החדש בעולם האינטרנט של הדברים היא היכולת ללכוד נתונים, לנתחם ולפעול בהתאם להם על מנת לטייב את המערכות בקצה הרשת בזמן אמת".

"מערכת IntelliEdge, כשמה כן היא – 'קצה חכם' המגשר על הפער בין טכנולוגיה תפעולית על רצפת המפעל לבין טכנולוגיית המידע בענן או באתר. היא מספקת נראוּת וניהול קל של שרשרות ייצור שלמות ודיגיטליות, משפרת את קו הטכנולוגיות המאפשרות של פוג'יטסו ומספקת ערך ממשי ללקוחותינו בענפי הייצור והתעשייה".

תגיות: , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *