19 בנובמבר 2017 פלי הנמר

CA הכריזה על תכנית חדשה מבית חממת התוכנה שלה

FreshTracks.io נוסדה כדי לפתור את הבעיות בניטור Containerized applications ויצרה פתרון עבור בתפעול קונטיינרים, במיוחד כאלה שמשתמשים בפרומתיאוס יחד עם קוברנטיס

CA Technologies הודיעה בכנס CA World ’17, שנערך באחרונה בלאס וגאס, על פתיחת ההרשמה לתכנית הבטה של FreshTracks.io, המהווה חלק מהחממה הטכנולוגית שלה, שכעת רשומים בה 10 סטארט-אפים.

המיזמים שבחממה, שנקראת בפשטות CA Accelerator, פועלים כ-”סטארטאפים רזים" בתוך CA, כאשר יזמים בתוך החברה מקבלים תמיכה ומימון לפיתוח ובדיקה של רעיונות למוצרים חדשים בשוק. NessPRO, קבוצת מוצרי התוכנה של נס, היא מפיצת מוצרי CA Technologies בישראל.

הרעיון ל-FreshTracks.io נבט בבעת שמהנדסי CA חיפשו דרך לנטר את המיקרו-שירותים שלהם באמצעות פתרונות קיימים. לדוגמה, FreshTracks.io נוסדה כדי לפתור את הבעיות בניטור Containerized applications. הצוות של התכנית השתמש אמנם ביכולות של CA בתחום הקונטיינרים, אך התחיל עם "דף חלק" ואפשר לחבריו להתמקד בבעיה מנקודת המבט של חוויית הלקוח, במקום באמצעות כלים ישנים קיימים. אנשיו השתמשו בטכנולוגיית קוד פתוח כבסיס ויצרו שכבה של למידת מכונה על מנת לבנות מערכת ניטור תוך למידה עצמית, שמסוגלת לתת התראות חכמות בזמן אמת. התוצאה הייתה פתרון יעיל וחסכוני לצוותים העוסקים בתפעול קונטיינרים, במיוחד כאלה המשתמשים בפרומתיאוס (Prometheus) יחד עם קוברנטס (Kubernetes).

ב-CA אומרים שהכלים הנוכחיים לניטור קונטיינרים עושים עבודה טובה באיסוף מדדים לגבי מצב האפליקציות, אך הם לא עומדים בציפיות לזיהוי דינמי של אנומליות, במטרה לאפשר למהנדסים לפעול על סמך מדדים אלה. FreshTracks.io משתמשת בלימודי מכונה כדי לספק התראות חכמות, המאפשרות זמינות גבוהה של אפליקציות.

בחברה מציינים כי ככל שעסקים מיישמים יותר למידת מכונה ואוטומציה, כך קיים ביקוש רב יותר לטכנולוגיה של ניהול קונטיינרים. זהו הפרויקט הרביעי הממוקד בקונטיינרים שנולד מתוך החממה של CA.

"באמצעות החוויות שלנו, הבנו את הצורך בניטור קונטיינרים ויצרנו את הפתרון שלנו על מנת לחלוק אותו עם אחרים העומדים בפני אתגרים דומים", אמר בוב קוטון, ממייסדי FreshTracks.io. "יש כאן הזדמנות עבור מפתחים".

מהי תכנית CA Accelerator?

במקום להסתמך על מודל חדשנות מסורתי של ביצוע מספר השקעות גדולות בפרויקטים לטווח ארוך, שלעתים קרובות מביאים לאובדן הזדמנויות כתוצאה מקיבעון ו/או הנחות לקויות, האקסלרטור של CA מטפח פרויקטים קטנים רבים, שיכולים להביא להצלחה מהירה.

השהיה בחממה היא ברוטציה, מה שעל פי החברה מסייע בהפחתת הסיכונים לעובדים המועברים אליה. במהלך התקופה, שאורכת שנה, נשמר המעמד של העובד בחברה – דבר המאפשר לו לפתח את המיזם, תוך מתן חופש מלא לרעיונות יצירתיים. יותר מ-100 עובדי CA הצטרפו עד כה לתכנית.

בחברה אומרים כי התכנית, שהוקמה בשנה שעברה, מסייעת לטפח את התרבות שלה כאג'ילית וכחדשנית יותר. CA Jarvis – מנוע אנליטי פנימי והפרויקט המצליח ביותר של החממה עד כה – שולב בקווי העסקים של CA בתחומי ה-Agile Operations, ניהול ה-API ואבטחת המידע. על פי החברה, זוהי רק דוגמה אחת לאופן שבו התכנית מרחיבה את סל המוצרים שלה.

יצוין שלצד FreshTracks.io ו-CA Jarvis, הוצגו בכנס CA World '17 פרויקטים כגון Waffle.io, Yipee.io ו-WhoZoo.io.

"כשהתחלנו בשנה שעברה את תכנית האקסלרטור, הכוונה הייתה לא רק להביא רעיונות חדשניים לחברה", אמר אוטו ברקס, המנהל הטכנולוגי הראשי של CA Technologies. "רצינו גם להבטיח שהיא תוכל לשמש כ-'כוכב הצפון' שינחה אותנו דרך השינויים התרבותיים והטכנולוגיים המואצים שאנחנו רואים בענף. כשאנחנו רואים את שיתוף הפעולה ההדוק בין צוותי החממה שלנו ללקוחותינו, הדבר מביא לסיפוק רב".

תגיות: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *