6 ביולי 2016 פלי הנמר

TechCrunch בתל אביב

האירוע שקיים הבלוג הטכנולוגי בנמל תל אביב משך אליו משקיעים, אנשי קרנות הון-סיכון, סטארט-אפיסטים שהתחרו על מקום בתחרות העולמית של האתר, ואת הנשיא לשעבר, שמעון פרס ● הנמר היה וראה

לאחר שבועות של הכנות נערך באחרונה ה-Meetup+Pitch off הראשון של TechCrunch בישראל. כ-1,000 איש השתתפו באירוע של בלוג הטכנולוגיה האמריקני, שנערך בנמל תל אביב, בשיתוף לאומיטק. נכחו בו הנשיא לשעבר, שמעון פרס, משקיעים, אנשי קרנות הון-סיכון, יזמים וסטארט-אפיסטים, וכמובן – צוות העורכים של TechCrunch, שהגיע במטרה לחקור לעומק את סצנת ההיי-טק הישראלית.

הנמר בדרכים

הנמר בדרכים

במהלך האירוע נערכה תחרות ה-Pitch off לסטארט-אפים. החברה שזכתה במקום הראשון, Arbe Robotics, פיתחה טכנולוגיה שתאפשר לרחפנים ראיה משודרגת ומשך טיסה ארוך יותר. מנכ"ל החברה, קובי מרנקו, אמר שמטרתה היא לעשות מהפכה בתעשיית הרחפנים, דווקא באמצעות רדאר ולא באמצעי ראייה. במקום השני זכתה 6over6 Vision, שפיתחה אפליקציה המאפשרת אבחון ובדיקת ראייה באמצעות הסמארטפון. Fieldin, שהמוצר שלה הוא תוכנה נסמכת אינטרנט של הדברים למניעת מזיקים בגידולים שונים ומשרתת גם את הצרכן, שמקבל מידע מדויק יותר על התוצרת אותה הוא קונה, נבחרה כחביבת הקהל.

יותר מ-150 חברות ישראליות הגישו מועמדות לתחרות, ומתוכן נבחרו 10 חברות בתחומים מגוונים, מרביתן בשלבי Seed מוקדמים. כל החברות שעלו לשלב הגמר פונות לשווקי יעד גדולים ויש להן יכולת ליצור אימפקט בתחומן. הן פיתחו, בין היתר, פלטפורמה בתחום הבריאות הדיגיטלית, המכוונת לשנות את אורח החיים של אנשים הצפויים לפתח מחלות כרוניות (Eco Fusion), פלטפורמה לחיבור בין יוצרי תוכן וידיאו לאתרי תוכן (Lip) ופלטפורמה המספקת הלוואות לזמן קצר (Fido Solutions).

מימין: יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק; דני ירושלמי, חבר הנהלת לאומי, סמנכ"ל בכיר בבנק וראש חטיבת לאומי טכנולוגיות; חמי פרס, שותף-מייסד ומנכ"ל קרן ההון-סיכון פיטנגו; ודוד ברודט, יו"ר מועצת המנהלים של הבנק

מימין: יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק; דני ירושלמי, חבר הנהלת לאומי, סמנכ"ל בכיר בבנק וראש חטיבת לאומי טכנולוגיות; חמי פרס, שותף-מייסד ומנכ"ל קרן ההון-סיכון פיטנגו; ודוד ברודט, יו"ר מועצת המנהלים של הבנק

להציג את החברה בדקה אחת בלבד

TechCrunch ולאומיטק חברו באירוע זה על מנת לספק לקהילת ההיי-טק הישראלית במה בינלאומית ולייצר לחברות המשתתפות בתחרות חשיפה בשוק הגלובלי. בבוקר התחרות, החברות המשתתפות קיבלו מצוות העורכים של הבלוג טיפים והדרכה על הדרך הנכונה לעשות Pitch – הצגת החברה בתוך דקה אחת בלבד. בערב הם עשו זאת מול פאנל השופטים, שכלל את יפעת אורון, מנכ"לית לאומיטק; חמי פרס, שותף-מייסד ומנכ"ל קרן פיטנגו; גדי תירוש, שותף בכיר בקרן JVP; מייק בוצ'ר, עורך בכיר ב-TechCrunch; ואינגריד לונדן, כתבת ועורכת באתר.

מימין: רקפת רוסק-עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, ואיציק ג'יני, מנכ"ל ביג'יני

מימין: רקפת רוסק-עמינח, מנכ"לית בנק לאומי, ואיציק ג'יני, מנכ"ל ביג'יני

החברה הזוכה, כאמור – Arbe Robotics, תציג בכנס TechCrunch Disrupt London 2016, שיתקיים בלונדון ב-5 וב-6 בדצמבר הקרוב. הכנס מציג את הטרנדים החמים ביותר בעולם החדשנות והטכנולוגיה, ומייצר הזדמנות עבור סטארט-אפים בתחילת דרכם להשיק את מוצריהם ולהציגם בפני קרנות, משקיעים פוטנציאליים, כלי תקשורת, עיתונאים ובלוגרים מכל העולם. בין החברות הישראליות שזכו במקומות הראשונים בכנסי ה-Disrupt בשנים עברו נמצאות Soluto (מקום ראשון בתחרות שנערכה ב-2010 בניו-יורק); Shaker – ראשונה בתחרות שנערכה ב-2011 בסן פרנסיסקו; Billguard – שנייה ב-2011 בניו-יורק; ו-Glide, שזכתה בתואר חביבת הקהל בניו-יורק ב-2013.

הנשיא לשעבר, שמעון פרס, בשיחה עם מייק בוצ'ר, עורך בכיר ב-TechCrunch

הנשיא לשעבר, שמעון פרס, בשיחה עם מייק בוצ'ר, עורך בכיר ב-TechCrunch

הדוברים באירוע כללו, בין היתר, את הנשיא לשעבר, שמעון פרס; מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח; ומייסד MobilEye, אמנון שעשוע. במהלך הראיון עם בוצ'ר אמר פרס לקהל: "העתיד נמצא בידיכם. המדע שאתם רוצים לפתח כיום צריך לשאוף לפתור את הבעיות של המחר. תפתחו טכנולוגיה שתבנה חברה טובה ומוסרית יותר. זכרו תמיד שכדי להצליח בגדול עליכם לחלום בגדול".

תגיות: , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *