31 באוקטובר 2016 פלי הנמר

VMware הכריזה על שיפור הארכיטקטורה חוצת הענן שלה

השיפור הוא חלק מהגרסאות החדשות של הפתרונות שלה למחשוב, אחסון וניהול ענן - vSphere, Virtual SAN ו-vRealize

הכנס השנתי VMworld 2016 Europe למשתמשי VMware באזור EMEA, שנערך באחרונה בברצלונה, היה מרובה הכרזות. אחת המרכזיות שבהן הייתה הכרזה על הגרסאות החדשות של שלוש הפלטפורמות שלה למחשוב, אחסון וניהול ענן – vSphere ,Virtual SAN ו-vRealize.

הפתרונות הללו מיועדים לתפעול, לניהול ולאבטחת האפליקציות המסורתיות והחדשניות יותר. שלוש הגרסאות תומכות בפיתוח החדיש לקונטיינרים של תוכנה, שעל פי VMware מאפשר למפתחים להגביר את היעילות ולצוותי ה-IT להריץ בקלות אפליקציות בקונטיינרים בסביבת ייצור.

הגרסאות החדשות מקדמות את הארכיטקטורה חוצת הענן ההיברידית של VMware, שנבנית על היכולות שמציעה החברה ללקוחות הן בענן הפרטי והן בזה ההיברידי. VMware Cloud Foundation מספקת לצורך כך תשתית Hyper Converged של הדור הבא, שמיועדת לבניית עננים פרטיים והיברידים.

השילוב של Cloud Foundation עם vRealize ו-VSAN מאפשר תמיכה בארכיטקטורה חוצת עננים. צילום: פלי הנמר.

הקרן משלבת שני מרכיבים: תוכנות Hyper Converged עם סקלאביליות גבוהה (vSphere ו-Virtual SAN) יחד עם פלטפורמת וירטואליזציית הרשת NSX, כדי ליצור פלטפורמת SDDC (דטה סנטר מוגדר תוכנה) אחידה. מדובר בפלטפורמה קלה לפריסה ולתפעול, הודות ליכולות האוטומציה המובנות של מערכת הניהול SDDC Manager.

ראגו רגוראם, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל חטיבת ה-SDDC ב-VMware. צילום: פלי הנמר.

"ארגוני אנטרפרייז נשענים על סביבות הענן ההיברידי שלהם כדי להגביר את הזמישות (זריזות וגמישות – אג'יליות) העסקית שלהן ולהאיץ את פריסת האפליקציות. כך מתאפשר להם המעבר לעולם הדיגיטל", אמר ראגו רגוראם, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל חטיבת ה-SDDC ב-VMware.

בפעם הראשונה, ארכיטקטורה חוצת עננים: מהדטה סנטר ועד גוגל (Google), יבמ (IBM), אמזון (AWS) ומיקרוסופט (Microsoft). צילום: פלי הנמר.

החידושים

vSphere 6.5 היא מהדורה שמספקת חוויית לקוח פשוטה יותר; אבטחה רחבה, שכוללת הצפנה של המכונות הווירטואליות ברמת התשתית; ותמיכה בהרצת אפליקציות מודרניות ובקונטיינרים בסביבת ייצור. זו תשתית שמאפשרת אוטומציה ויכולות ניהול מוגברות של אפליקציות מודרניות. היא תומכת, בין השאר, בגרפיקת תלת ממד, Big Data, ענן, לימוד מכונה ותשתית כשירות (SaaS), ומאפשרת להריץ כל אפליקציה בכל מקום.

הכרזת מהדורת vSphere 6.5, ששומרת על ארכיטקטורה פשוטה ומהוקצעת. צילום: פלי הנמר.

VSAN (Virtual SAN) 6.5 היא מהדורה שתומכת בעומסי עבודה פיזיים ובקונטיינרים, באחסון מסוג SSD וגם ב-512e ובחיבור ישיר, שמיועד לסניפים מרוחקים של הארגון. VMware הורידה את העלויות של תשתיות ה-Hyper Converged ב-50% והוסיפה אמצעים שונים כמו תמיכה בקונטיינרים, בעומסי עבודה, ב-iSCSI לחיבור שרתים פיזיים ובחומרת פלאש כוללת (All-flash) בכל הגרסאות, כולל Virtual SAN Standard Edition.

מהדורת VSAN 6.5 כוללת מעתה תמיכה גם במערכי אחסון בפרוטוקול הוותיק iSCSI. צילום: פלי הנמר.

vRealize Automation 7.2 היא מהדורה שמציגה ניהול קונטיינרים ואינטגרציה עם ענן התשתיות Azure של מיקרוסופט. מ-VMware נמסר כי המהדורה מרחיבה את יכולתם של אנשי ה-IT וה-DevOps להשתמש בתוכניות שירות אחודות, על מנת לפשט את פריסת האפליקציות הרב שכבתיות המשולבות, וכי התמיכה ברישות ובאבטחה עבור הענן של מיקרוסופט מצטרפת לעננים האחרים בהם המוצר תומך – ה-vCloud air, ה-vCloud air network ו-AWS.

vRealize בניהול הקונטניירים – VMware מכירה ומצטרפת לתמיכה באופן הפיתוח החדיש: פנייה ישירה למשאבי המחשוב, שלא דרך מערכת ההפעלה עצמה. צילום: פלי הנמר.

כמו כן, החברה השיקה בכנס פתרון vCloud Air חדש להתאוששות מאסון לאנטרפרייז. ב-VMware יודעים שאחד הזרזים למעבר לענן הוא DRaaS (ר"ת Disaster Recovery as a Service). עוד חידוש בנושא שהוצג באחרונה הוא התאמת הפלטפורמה ל-4,000 ספקי שירות, שממוקמים ביותר מ-100 מדינות ושמציעים שירותי ענן מבוססי VMware.

vCloud Air, פתרון העננים של VMware, מתממש בעיקר כענני גיבוי והתאוששות (DRaaS) למשתמשיה. צילום: פלי הנמר.

 

תגיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *