7 בנובמבר 2018 פלי הנמר

VMware רכשה חברה בעולם הקוברנטיס – שנתיים בלבד לאחר שהוקמה

Heptio נוסדה על ידי צמד יוצאי גוגל ופיתחה מוצר שמסייע לארגונים לנהל סביבות ענן מרובות ● סכום הרכישה לא נמסר לפרסום, אולם ההערכות הן ש-VMware שילמה יותר מרבע מיליארד דולר

VMware ממשיכה בהליכה שלה לענן: החברה הודיעה אתמול (ב') כי רכשה את הסטארט-אפ Heptio מסיאטל, שפועל בעולם הקוברנטיס. סכום הרכישה לא נמסר לפרסום, אולם מה שמעניין בה הוא שהחברה עושה אקזיט שנתיים בלבד לאחר שנוסדה – דבר לא שגרתי.

מקורות בשוק העריכו את סכום הרכישה ביותר מרבע מיליארד הדולרים שרד-האט שילמה בינואר על CoreOS. אם ההערכות נכונות, מדובר בסכום שגדול יותר מכפליים מערך השוק של הנרכשת, שעמד על 117 מיליון דולר לאחר סיבוב הגיוס האחרון שביצעה. כך או כך, העסקה צפויה להיסגר ברבעון הנוכחי.

Heptio נוסדה על ידי קרייג מקלוקי וג'ו בדה, צמד מפתחים בפרויקט הקוד הפתוח לניהול קונטיינרים קוברנטיס ויוצאי גוגל. המוצר של החברה מסייע לניהול סביבות ענן מרובות, כך שהלקוחות יכולים להשתמש בעננים של חברות שונות לצד השרתים שלהם עצמם, בלי הצורך לבצע בנייה מסיבית מחדש של תשתיות ה-IT שלהם.

VMware רואה לאן העולם הולך - ומשקיעה גם היא בעולם הקוברנטיס. צילום: פלי הנמר

VMware רואה לאן העולם הולך – ומשקיעה גם היא בעולם הקוברנטיס. צילום: פלי הנמר

פט גלסינגר, מנכ"ל VMware, הכריז על הרכישה בכנס VMworld, שנערך השבוע בברצלונה. פול פזון, סגן נשיא בכיר ומנכ"ל יחידת האפליקציות העסקיות מבוססות הענן ב-VMware, אמר בהודעה לעיתונות כי "הקוברנטיס צוברת תאוצה כסביבת עבודה פתוחה ומרובת עננים, וארגונים גדולים יכולים להריץ עליה אפליקציות".

הרכישה, שבוצעה על ידי החברה שבבעלות Dell-EMC, מצטרפת למגמה שקיימת בזמן האחרון בקרב תאגידי ענק לרכוש חברות בתחום הקוד הפתוח. כך, מיקרוסופט קנתה את GitHub תמורת 7.5 מיליארד דולר ויבמ הודיעה לא מכבר על רכישת רד-האט תמורת 34 מיליארד. מסייעת לכך העובדה שקוברנטיס פופולרית מאוד בקרב מפתחים, והיא מסייעת להם לנהל סביבות תוכנה מורכבות.

ההכרזות העיקריות ביום הראשון של הכנס

כנס VMworld האירופי מושך אליו גם השנה משתתפים רבים – 13 אלף במספר, כולל משלחת ישראלית בת 180 איש, ובראשה שמוליק ענתבי, מנהל אזור אירופה שבו 20 מדינות, כולל ישראל, ב-VMware, ואלי שקד, מנהל הפעילות של החברה בארץ.

לוגו הכנס השנה. צילום: פלי הנמר

לוגו הכנס השנה. צילום: פלי הנמר

במהלך האירוע הכריזה החברה, שחוגגת השנה שני עשורים של פעילות, על הרחבת סל פתרונותיה לשכבה החדשה עבורה של קונטיינרים, במקביל לשכבות השרת, שבה היא מבוססת, והענן, שבה היא מתבססת בימים אלה – לרבות עם הרכישה של Heptio. המוצרים המוכרזים מיועדים לתמוך בעולם המחשוב הארגוני החדש, שהולך ומתבסס, לדעתה, על עיבוד ענני-ציבורי-טבעי ועל מיקרו-שירותים מבוססי קונטיינרים. גלסינגר אמר כי "בעידן הטרנספורמציה הדיגיטלית, הלקוחות שלנו ומסתמכים יותר ויותר על VMware שתהווה את התשתית הדיגיטלית שלהם".

המנכ"ל הציג בנוסף את העמקת שיתוף הפעולה עם יבמ להפעלת עומסי עבודה על הענן של הענק הכחול. זאת, לאחר שבשנה שעברה הושקה השותפות של VMware עם AWS.

ההשקה הנוכחית כללה סל מורחב של שירותי ענן היברידי בשם Cloud Foundation 3.5, שב-VMware אומרים שיסייעו לארגונים לפרוס ולנהל באופן קל יותר את סביבות הענן שלהם. הפתרון מציע מגוון רחב יותר של חלופות פריסה, תמיכה בקוברנטיס וחידושים נוספים בסל מוצרי התשתית והניהול של החברה. כן הוא כולל שירותים מוגדרי תוכנה לעיבוד, אחסון, רישות, אבטחה וניהול ענן, המשמשים להרצת אפליקציות בסביבות ענן היברידי.

לדברי גלסינגר, "הפתרונות החדשים מספקים שירותים לתשתית קלאוד ולניהול עבור סביבות ענן היברידיות תובעניות. הם כוללים תשתית ומערכת ניהולית עקבית ורציפה לענן פרטי, ציבורי ולתרחישים של נקודות קצה".

במהלך הכנס ביצעה Dell-EMC תצוגה ראשונה של סל הפתרונות על גבי ה-VxRail שלה. כך, מבטיחים בחברה, ארגונים יוכלו לקבל דרך פשוטה לבנות ענן פרטי בעל יכולות עשירות, הכוללות ריבוי אתרים ואשכולות, עם פריסה אוטומטית לחלוטין וניהול מלוא מחזור החיים של ה-Stack.

בנוסף, הגרסה החדשה כוללת אינטגרציה עם NSX-T, שמאפשרת פריסה אוטומטית וניהול מלוא מחזור החיים של תוכנת הווירטואליזציה הרשתית וכן תמיכה באפליקציות הרצות בקונטיינרים ובקוברנטים. היא גם תומכת בעדכון הראשון של vSphere 6.7, מה שמאפשר יכולות ניהול יעילות, פתרון אבטחה פנימי לאפליקציות, תשתיות ונתונים, וכן תמיכה מוגברת בעומסי העבודה הנובעים מבינה מלאכותית ומלמידת מכונה.

הכותב הינו אורח החברה בכנס.

סייע בהכנת הידיעה: יניב הלפרין.

תגיות: , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *