20 בינואר 2019 פלי הנמר

באו לבקר במאורת הנמר: אליאור נאור הושמנד ונדב וירש, פוטוקיר

באחרונה באו לבקר במאורת הנמר איש העסקים ויזם הנדל"ן אליאור נאור הושמנד ושותפו לסטארט-אפ פוטוקיר, איש המחשבים נדב וירש. בשיחה קולחת סיפרו לי השניים על המיזם החדש שלהם, שמביא חדשנות לעולם העיצוב.

הושמנד ו-וירש נתנו לי סריקה מקיפה, ומבלי היסוס טענו: "אנחנו יכולים לגרום לכך שיהיו לך נמרים על הקיר בכל גודל ובכל כמות שתרצה, תוך שעות ספורות, שיתנו לך את ההרגשה שאתה בטוח נמצא במאורת נמרים חיים". אותי כבר אי אפשר להפתיע, ממרום ניסיוני בחיים, והפניתי להם מבט עם סימן שאלה גדול וסיננתי: "נו, איך?"

"אני עובד עם מספר אדריכלים ומעצבי פנים מהטובים בענף. אני נעזר בהם ומחפש את הייחודיות וחדשנות בפרויקטים שלי", סיפר הושמנד. "אם אלה משרדים או דירות, תמיד הרגשתי שאני רוצה עוד משהו שחסר לי, ולא ידעתי להצביע על נקודה מסוימת. עיקרי העצות שקיבלתי היו: תזיז קיר, תנמיך קיר, תצבע בקיר זה או אחר בגוון מסוים, תוסיף טפט, תבחר סוג קרמיקה מסוים וכדומה. שיתפתי את ההתלבטויות שלי עם וירש, שחזר אליי כעבור זמן עם רעיון מהפכני. הוא שאל אותי: מה תאמר אם אגיד לך שאני יכול ליישם את כל חלומות העיצוב שלך במהירות ובאיכות? אתה יכול לבחור כל תמונה או ציור ותוך שעות הוא יהיה מודפס על כל קיר, משטח עץ, קרמיקה, פרספקס או זכוכית – וכל זאת באמצעות מכונות הדפסה משוכללות, שיוצרות אפקטים חזותיים מרהיבים, שתופסים כל עין".

זוג השותפים יצא למפעל בחו"ל על מנת ללמוד את ביצועי המכונה, ושבו ארצה לאחר שחתמו בחברה בחו"ל על בלעדיות והקימו בשותפות את פוטוקיר.

השניים המחישו לי, בעזרת סרטון, את ביצועיה של מכונת ההדפסה האוטומטית המשוכללת שלהם: הם שלחו למדפסת פקודות באמצעות מחשב נייד וכך נוצר לנגד עיניי, שלב אחרי שלב, אריה בגודל טבעי ובצבעים מלאים המבצבצים על הקיר, ועד גמר ההדפסה התקבלה תמונה תלת ממדית מרשימה. וירש האנרגטי הראה לי עבודות נוספות, ולשאלה מיהם הלקוחות שלכם הוא ענה בלי היסוס: "מי לא? עשינו עבודות לגני ילדים, חדרי ילדים, דלת זכוכית במשרד, חדרי קבלה וללקוחות של מעצבים".

הושמנד הוסיף: "אנחנו נותנים שירות טוב ללקוחות שלנו והם מקדמי המכירות הכי טובים שלנו. יותר מ-50% מהלקוחות החדשים שלנו מגיעים מהמלצות".

מיהם הלקוחות הפוטנציאליים שלכם?
הושמנד: "כמעט כל אחד – בתי חולים, מרפאות, בתי אבות, מרכזי יופי, חברות פרטיות בתחומים כמו ביטוח וניהול, משרדים, סיטונאים וקמעונים, ועד לעולמות הלייף סטייל והקולינריה – מכוני כושר, בתי מלון, מסעדות, בתי קפה, ברים, מועדוני לילה, מוזיאונים, לקוחות פרטיים ומי לא?!"

האם יש הגבלה לגודל שאתם יכולים להדפיס?
"אנחנו יכולים להדפיס על כל עצם, עץ, זכוכית, פרספקס, קיר וכדומה, מגובה של סנטימטרים בודדים עד לגובה של ארבעה מטרים, כאשר מבחינת הרוחב אין לנו שום הגבלה, מותנה בעבודה בתנאי השטח של המזמין. אם יש רצף של מספר מטרים ללא מכשול בדרך, תבוצע העבודה כמקשה אחת. ההדפסה היא ברמה איכותית ומקצועית עם חומרים וצבעים מהיצרנים הטובים בעולם. אנחנו ערוכים ובעלי יכולת ביצוע של כל רעיון או משאלה של הלקוח".

לסיכום אמר הושמנד כי "ההדפסה מהווה פתרון עיצובי טוב לכל מטרה, כאשר תכונות האזור המודפס – קרי: קיר, אריח, דלת זכוכית או ויטרינה – לא משתנות לאחר ההדפסה. כתוצאה מכך, ההדפס נשאר עמיד בכל תנאי מזג אוויר ונשמר לאורך שנים".

תגיות: , , , ,

Comment (1)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *