6 בספטמבר 2020

בא לבקר במאורת הנמר: גיא קרוננברג, סאפ-גיגיה

בא לבקר במאורת הנמר: גיא קרוננטל, מנהל פעילות סאפ-גיגיה בישראל. צילום: פלי הנמר
בא לבקר במאורת הנמר: גיא קרוננטל, מנהל פעילות סאפ-גיגיה בישראל. צילום: פלי הנמר

משבר הקורונה, שפוקד בימים אלה את הכלכלה העולמית, ובכלל זה הישראלית, משפיע גם על ענף ההיי-טק. על רקע המשבר, והפיטורים והחל"תים שהוא הביא אתו, חשוב להדגיש חברות שמגייסות עובדים חדשים דווקא בימים אלה. אחת מהן היא סאפ-גיגיה. גיא קרוננברג, מנהל פעילות החברה בישראל, בא באחרונה לבקר במאורת הנמר, על מנת לספר לי על הגיוס ועל מה שעומד מאחוריו.

סאפ-גיגיה היא חברת תוכנה ישראלית, שמנהלת עבור ארגונים גדולים את פרופילי הגולשים שלהם. החברה מגייסת בימים אלה 100 מומחי ביג דטה, מהנדסי תוכנה וראשי צוותים, שיצטרפו ל-130 העובדים הקיימים של החברה.

גיגיה (Gigya) נרכשה על ידי תאגיד הענק העולמי סאפ (SAP), שדיווחה אודות העסקה בשלהי 2017. הנרכשת מציעה מנעד רחב של יכולות ומומחיות, שבשילוב עם פתרונות חוויית המשתמש וניהול הגולשים של סאפ יוצרות הובלה בשוק ניהול הזהויות והגישה. באמצעות הרכישה הפכה סאפ לארגון הראשון שמציע פלטפורמת נתונים מבוססת ענן, המאפשרת לחברות לחלץ מסקנות מדויקות מנקודות ממשק שונות עם הצרכן ולאסוף נתונים ליצירת אפשרויות בחירה משופרות ללקוח, תוך עמידה בדרישות הרגולציה. לנוכח כללי ה-GDRP של האיחוד האירופי, המגנים על המידע והפרטיות, הרכישה הייתה משמעותית שבעתיים עבור סאפ הגרמנית.

מה עושה גיגיה?
"במילים פשוטות, גיגיה עוזרת לארגונים גדולים לארגן את המידע שנצבר אצלם על לקוחותיהם. בשפה המקצועית קוראים לזה CIAM (ר"ת Customer identity management – ניהול זהות לקוח). היא יודעת להעביר את השליטה במידע על אודות הלקוח מהתאגיד אל הלקוח הבודד".

למה זה חשוב, ומדוע התחום נחשב חם ובצמיחה?
"כי בעולם מערכות היחסים שבין התאגידים ללקוחות דרושה הפלטפורמה הטובה ביותר, שתשפר את השירות ללקוחות ותעצים אותו. זהו אלמנט קריטי במערכות יחסים אלה, וגיגיה מתמקדת בו. יתרה מכך, היא מעבירה את השליטה במידע על הלקוח מהתאגיד אל הלקוח. בעידן של שיח עקרוני על השליטה בזהות האינטרנטית שלנו ועל ההיקף העצום של המידע שלתאגידים יש עלינו, אחסונו והשימוש בו, הצורך בפתרון של גיגיה הוא רב".

לכן, אמר קרוננברג, סאפ-גיגיה הודיעה על תנופת גיוס העובדים. מדובר בצעד שמהווה עוד הצבעת אמון של סאפ במרכז הפיתוח של החברה בישראל בכלל ובגיגיה בפרט. הגיוס מיועד לפיתוח הפתרונות המתקדמים מסוגם עבור תחום ניהול הזהויות הדיגיטליות ומתן הרשאות לשימוש בדטה.

"גיגיה מנהלת כיום יותר משני מיליארד זהויות אישיות, וזהו יתרונה הגדול", ציין. "תנופת הגיוס הזו תהווה בסיס להתפתחות הטבעית של המוצר הקיים, כמו גם של הכלים לניהול כלל המידע של המשתמשים ברשת ומחוצה לה טוב יותר".

עוד הוא אמר כי "סאפ-גיגיה נהנית משני העולמות – מצד אחד, היא שמרה על אופייה הסטארט-אפיסטי, ומהצד השני היא נהנית מהמשאבים והיכולות של סאפ הגדולה".

לסיכום, לאן הולך כל הנושא של הזהות הדיגיטלית שלנו?
"להעברת הבעלות והשליטה על פרטי הזהות של כל אחד מאיתנו, שכרגע נמצאים בבעלותם של חברות ותאגידים – אלינו. מודל ראשון כבר מיושם במספר תאגידים, בהם חברת התרופות GSK, וניתן לראות דמו של זה במרכז הפיתוח של החברה בעזריאלי בתל אביב. שמה של הפעילות מאז הרכישה הוא SAP Customer Data Cloud".

נושא הבעלות העצמית של הזהות הדיגיטלית שלנו (Self-sovereign identity) נדון בספרו של רולי אליעזרוב, ממייסדי גיגה – The Digital Identity Crisis. בספר מסביר אליעזרוב על שימוש בטכנולוגיות בלוקצ'יין למתן בעלות ושליטה לכל אחד מאיתנו על הזהות האינטרנטית שלו.

תגיות: , , , , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *