23 בנובמבר 2016 ''פלי הנמר''

חזון הטרנספורמציה הדיגיטלית על פי פוג'יטסו

לדברי רענן ביבר, מנכ"ל פוג'יטסו ישראל, "מתרחש שיבוש של הסדר המוכר לנו - טכנולוגיות דיגיטליות חדשות הופכות את הדינמיקה של השוק על פיה, ויוצרות דרישות חדשות לגמרי של הצרכנים"

בשבוע שעבר במינכן, גרמניה, מקום מושב המטה שלה, ערכה פוג'יטסו (Fujitsu) את Fujitsu Forum 2016 הכנס השנתי העשירי שלה לאזור EMEIA (אירופה, המזרח התיכון, אפריקה והודו) בהשתתפותם של מעל ל-12 אלף מקצועני IT ומנהלי לקוחות ושותפים עסקיים.

התוכנית המקיפה של הכנס על עשרות המסלולים וההרצאות, המחישה כיצד פוג'יטסו משתפת פעולה עם לקוחותיה ביצירה משותפת של עסקים המתאימים לעידן הדיגיטלי.

דגש חזק הושם באירוע על השקעתה המתמשכת של פוג'יטסו בטכנולוגיות דיגיטליות: בתחומי הענן, האינטרנט של הדברים, בינה מלאכותית ואבטחת סייבר.

Fujitsu Forum 2016. צילום: פלי הנמר

Fujitsu Forum 2016. צילום: פלי הנמר

הנעת הטרנספורמציה הדיגיטלית הייתה הנושא המרכזי של כנס, שהוכרז כאירוע הטכנולוגי הגדול ביותר באירופה של יצרן יחיד. בכנס השתתפה משלחת ישראלית בראשותו של רענן ביבר, מנהל משרד פוג'יטסו בישראל, וכללה 11 בכירים: CTO’s וסמנכ"לי המכירות של השותפים העסקיים של פוג'יטסו בישראל מחברות One1, ניסקו, יעל, אמת מיחשוב ואיסטרוניקס. המוטו של היה של חדשנות המתמקדת באדם.

האירוע המחיש כיצד פוג'יטסו משתפת פעולה עם לקוחותיה בכל העולם ביצירה משותפת של עתיד המונע באמצעות הדיגיטל, מאיצה את החדשנות באמצעות דיגיטציה המתמקדת באדם ומספקת תוצאות עסקיות רבות ערך בכל מגזרי התעשייה, מקמעונות עד פיננסים ומלוגיסטיקה עד שירותי בריאות.

הטרנספורמציה הדיגיטלית מחוללת גל של שינויים בכל הענפים והכנס המחיש כיצד פוג'יטסו ממשיכה להשקיע ולחדש בתחומים דיגיטליים מרכזיים כגון הענן, האינטרנט של הדברים, בינה מלאכותית ואבטחת סייבר, ומסייעת ללקוחותיה לנווט בין האתגרים וההזדמנויות של הטרנספורמציה הדיגיטלית.

המעבר לדיגיטל בעיצומו. צילום: פלי הנמר

המעבר לדיגיטל בעיצומו. צילום: פלי הנמר

לדברי ביבר, "הטכנולוגיה הדיגיטלית משבשת את הסדר המוכר לנו. טכנולוגיות דיגיטליות חדשות ושירותים חדשים המבוססים בענן, Big Data, שירותים ניידים והאינטרנט של הדברים, הופכים את הדינמיקה של השוק על פיה ויוצרים דרישות חדשות לגמרי של הצרכנים".

"פוג'יטסו מגיבה לכך באמצעות שיתוף פעולה עם הלקוחות ביצירה משותפת של עולם דיגיטלי חדש". ביבר אמר כי "ב-Fujitsu Forum סיפקנו הדגמות רבות עוצמה כיצד גישת היצירה המשותפת מאפשרת ללקוחות פוג'יטסו לנצל את הכוחות המשנים את השוק בכדי להשיג יתרון תחרותי ממשי".

ביבר סיכם ואמר כי "ככל שהדיגיטציה תמשיך ותחולל שינויים משמעותיים בכל מרכיבי העסקים, גישת היצירה המשותפת של פוג'יטסו תאפשר ללקוחותינו למקסם את יכולותיהם ולפרוץ גבולות חדשים".

מבחר ממצאים חשובים בסקר הארגונים של פוג'יטסו. צילום: פלי הנמר

מבחר ממצאים חשובים בסקר הארגונים של פוג'יטסו. צילום: פלי הנמר

כחלק מההתמקדות האסטרטגית בטרנספורמציה הדיגיטלית אצל הלקוחות, פוג'יטסו הכריזה והציגה:

● סקר חדש שמאשר ששינוי הכללים הדיגיטליים הוא הנורמה החדשה: יותר ממחצית (52%) המנהיגים העסקיים אומרים ששינוי הכללים הדיגיטליים (digital disruption) יגרום לכך שהארגון שהם מנהלים לא ימשיך להתקיים במתכונתו הנוכחית עד 2021. למרות שכמעט כל המשיבים לסקר (98%) אמרו שהארגון שלהם כבר הושפע וממשיך להיות מושפע משינוי הכללים הדיגיטליים, 92% מכירים בכך שהעסק חייב להשתנות על מנת לשגשג בעולם דיגיטלי ו-75% סבורים שהמגזר שבו הם פועלים יעבור שינויים משמעותיים בחמש השנים הבאות.

● תנופה מתמשכת בהשקת שירות הענן של פוג'יטסו 5K, שהינו מרכיב מרכזי באיפשור הענן של החברה ובאסטרטגיית הטרנספורמציה הדיגיטלית של החברה: פוג'יטסו ממשיכה להשיק את הפלטפורמה כשירות (PaaS) 5K שלה ואת שירותי הענן למגזר הפרטי ובכך מעניקה ללקוחות אפשרות בחירה רחבה יותר לאחסון נתונים אזורי ומקומי, על מנת לציית לדרישות חוקיות מקומיות לגבי ניהול מידע רגיש באמצעות ניצול של טכנולוגיות מחשוב וענן חדשות ומהירות.

אסטרטגיית הצמיחה של פוג'יטסו ותחומי המפתח. צילום: פלי הנמר

אסטרטגיית הצמיחה של פוג'יטסו ותחומי המפתח. צילום: פלי הנמר

● פלטפורמת אינטרנט של הדברים חדשה בענן: פלטפורמת ה-Cloud IoT של פוג'יטסו, הנשענת על שירות הענן 5K, מפשטת ומאיצה את התכנון, האספקה והניהול של פתרונות ארגוניים  עתירי ביצועים ומבוססי אינטרנט של הדברים. היא מבטלת את המורכבות המאפיינת את פריסות האינטרנט של הדברים המוקדמות ומאפשרת אינטגרציה קלה של נתוני הבינה העסקיים ממגוון מקורות בכל התחומים העסקיים והתהליכים העסקיים המרכזיים.

● עסקי אבטחת סייבר חדשים באזור EMEIA: פוג'יטסו משיקה פעילות אבטחת סייבר באירופה, המזרח התיכון, הודו ואפריקה, על מנת לסייע לעסקים לחזק את עמידותם במתקפות סייבר כחלק מהיצע אבטחה חדש ומשולב ברמה הגלובלית. פוג'יטסו שואפת להגן על נכסי הלקוחות ולהבטיח רציפות עסקית באמצעות ניטור רצוף של המערכות, על מנת לחזק את העמידות בפני כל צורה של איום או מתקפה מקוונים.

● התמקדות מוגברת בפתרונות הבינה המלאכותית של פוג'יטסו, כגון פתרון חדש של שירותי בריאות שנועד לשפר את קבלת ההחלטות הקלינית, בעקבות ניסוי שנערך בבית החולים הקליני סאן קרלוס במדריד. פתרון זה, שפותח בעקבות מחקר מעמיק ביישום אנליטיקת נתונים מתקדמת בשירותי בריאות, העניק ללקוח טכנולוגיות אנונימיזציה מתוחכמת וטכנולוגיות אנליטיקת נתונים של פוג'יטסו, שהותאמו למילוי הצרכים הספציפיים של מגזר הבריאות המקומי בספרד. הטכנולוגיה תהווה את הבסיס לממשק חדש לתכנות יישומים לשירותי בריאות שייפרש בענן של החברה או יסופק באופן מקומי באשכול (cluster) או דרך ענן פרטי.

תגיות: , , , , , , , ,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *