9 באפריל 2018 פלי הנמר

70 שנים, 7,000 גיליונות והיד עוד נטויה

פלי הנמר, המייסד והעורך האחראי של אנשים ומחשבים, מביט אחורה בהנאה, ובעיקר מתבונן קדימה בתשוקה ● דבר המו''ל

הכל בסימן שבע: בשנה שהסתיימה לא מכבר, 2017, מלאו לי 70 שנים, לאחר שנולדתי ב-1947, וגם מלאו 47 שנים של חיים משותפים שלי עם דליה אסיא-פלד, אשתי הקוסמת, שלפני 37 שנים הקמנו ביחד את אנשים ומחשבים. אמנם זה עסק משפחתי, אבל במשך כל השנים לא ראינו בו רק עסק. בשבילנו, אנשים ומחשבים זו משפחה, שילדיה הם העובדים שלנו, שהם גם יוזמים, מייצרים, חושבים ואף מתמודדים יחד אתנו עם האתגרים הלא פשוטים של ניהול חברת הפקת אירועים מובילה ומדיה ייחודית, כמו שלנו, המשרתת את ההיי-טק בישראל ובעולם.

"בני המשפחה" שלנו הם גם האנשים שהולכים איתנו שנים רבות בעיתונות, בכנסים, בוועידות. הם החברים שלנו. אנשים שמאמינים במה שאנו עושים, כבר כמעט ארבעה עשורים. זה לא דבר מובן מאליו, וכך אנו מתייחסים כל בוקר כשאנו באים לעבודה עם שיר בלב, חיוך על השפתיים ומוטיבציית-על לעמוד בכל האתגרים שלפנינו.

זהו הזמן לציין את העובדים הנפלאים והמסורים שלנו: ראשית, מאחר שמדובר בגיליון ה-7,000 של ה-Dailymaily, את אנשי המערכת, ובראשם העורך הראשי, יהודה קונפורטס, וסגנו, יוסי הטוני, ואיתם את העורך, יניב הלפרין, וסגנו, אלון שילדקראוט, ואת שלל כתבי המערכת. בולטים גם אנשי המחלקות האחרות של החברה: נטלי גבאי, סמנכ"לית האירועים והשיווק; אוה שקלאר, מנהלת הפרסום והמדיה; יניב פאר, המנמ"ר; אילן ג'יבלי, סמנכ"ל הכספים; צוות ההפקה: מפיקת-העל יעל מסר, חגית קדם, המפיקה המנוסה, וגיל אור-נר הצעירה; והגרפיקאיות הוותיקות: מיכל לידני ואתי זך.

כבר שנים רבות אנחנו מפיקים בכל שנה עשרות כנסים ו-ועידות – בהם כלליים בתחומי ה-IT וההיי-טק השונים, כגון סייבר, בריאות, ממשלה, המגזר המוניציפאלי ועוד, ואירועים לחברות מהבולטות בענף. בשנתיים האחרונות הצטרפו כנסים חדשים, על תחומים צעירים אך חמים בעולם הטכנולוגי, כגון אופנה (Fashtech), פינטק (Fintech junction), צ'טבוט (Chatbot Summit) ובינה מלאכותית (Future of AI). "על האש" נמצאים כנסים ואירועים נוספים, בהם בחו"ל – בניהולו של בננו, ביג-בן פלד, סמנכ"ל הפיתוח העסקי. זה המקום להזכיר את בתנו הבכורה, דנה פלד, שהצטרפה אלינו לפני עשור ומאז תורמת רבות לחברה וללקוחותיה.

37 שנים של הצטיינות

כשיזמתי ב-1981 את הרעיון הייחודי – הוצאה לאור של עיתון שבועי לקהילת ההיי-טק, שבקושי ידעה אז שזהו שמה – דליה כבר הייתה בעולם ההוצאה לאור. היינו השבועון היחיד בישראל בכל תחום מקצועי. אחר כך הוצאנו את הפקס-עיתון הראשון בעולם לקהילת ה-IT, ושמו בוקר טוב (שהיה ייחודי בעולם). עד שלפני כ-20 שנים הגיע עידן האינטרנט, וכמו כל השוק, התאמנו את עצמנו למציאות החדשה של הניו-מדיה. כיום אנחנו מפיצים את המידע שלנו בפורטל, שמעדכן במשך כל היום את חדשות הכי חמות בענף, במגזין המודפס, שיוצא אחת לרבעון, ובניוזלטר היומי, Dailymaily, שזוכה להצלחה רבה. בעיניי זו תופעה מופלאה. מההתחלה לא האמנתי, ואני עדיין לא ממש מאמין, שאפשר לדווח חדשות טכנולוגיות כמו עיתון יומי – והנה זה קורה.

כאמור, לצד המדיה, אנחנו גם ובעיקר חברה שמפיקה אירועים לקהילת ההיי-טק ולמשק בכלל. וגם בזה, בצניעות המתבקשת, אנחנו מצטיינים. כאן מתבטא שיתוף הפעולה ההדוק שלנו עם לקוחותינו ושותפינו. יחד איתם חווינו במשך השנים הצלחות וגם תקופות קשות. אנשים ומחשבים הביאו לארץ את התערוכות הבינלאומיות הכי גדולות מעודן בעולם המחשוב בישראל, כמו COMDEX ו-InternetWorld. היו לנו אתגרים לא קלים בדרך, אבל התגברנו עליהם – ובגדול. היום אנו עובדים על הלקוחות הבינלאומיים והחברות המקומיות הגדולות ביותר בישראל.

אשתי, דליה, שזה המקום לציין שזכתה באחרונה בפרס אמ"י על מפעל חיים בכובע השני שלה כקוסמת, ואני מביטים אחורה בסיפוק וקדימה באופטימיות: נמשיך ליזום וליצור את העתיד, כמו שעשינו בעבר (הוצאנו את הפקס-עיתון הראשון, המצאנו את המושג מנמ"ר ועוד עשרות רעיונות). אנחנו מאחלים לנו ולכל משפחת אנשים ומחשבים – העובדים, המנהלים והשותפים שלנו – שנמשיך ביחד, נצליח ונגיע בריאים ושלמים ליובל ה-50. והכי חשוב: No More MotS (ר"ת More of the Same), לא עוד מאותו הדבר – לחדש, לחדש ולחדש.

שלכם,

פלי הנמר החבר.

תגיות: , ,

Comments (4)

 1. רני רןגל

  דליה ופלי החברים היקרים, אכן יום חג. הרבה ברכות ואיחולים לעתיד יצירתי לא פחות, ממני שמלווה אתכם מהיום הראשון של אנשים ומחשבים. רני

 2. עדי שנאן

  לפלי ודליה היקרים.
  אין ספק שמגיעות לכם כל הברכות האפשריות וכל התשבחות על העשייה המדהימה, המוצלחת והמצליחה שלכם.
  מי ייתן שהעשייה הזו לא תיפסק.
  עדי שנאן

 3. נעמן

  דליה ופלי היקרים,
  אכן דרך ארוכה ומיזם אדיר.
  אני עוד זוכר את ההכרזה בכנס אילא בירושלים.
  דרך ארוכה ומבורכת ואיחולי לעוד שנים רבות.

 4. איציק שפירא

  רב ברכות ומזל טוב ליום ההולדת ושאר הארועים המצויינים.
  המשיכו בדרככם בעוצמה ובריאות.
  כה לחי!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *